Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Algas viuaasta
2015. aasta linnuks on viu. Eestis võib kohata kolme liiki viusid. Meie arvukaim ja üks tuntumaid kullilisi hiireviu, põneva ja varjatud eluviisiga herilaseviu ning meil väljaspool pesitsusaega esinev taliviu ehk karvasjalg-viu on välimuselt sarnased, kuid eluviisidelt küllalt erinevad röövlinnud. Viuaastal tutvustatakse kõiki kolme liiki ja nende elukombeid, pööratakse tähelepanu viude eristamisele üksteisest ja teistest röövlindudest. Juba täna räägitakse viudest Vikerraadio saates Ökoskoop ja ETV saates Osoon.

Avatud on aasta linnu koduleht aadressil www.eoy.ee/viu, mis vastavalt aastaringi edenemisele täieneb infoga nii viude elust kui viuaasta sündmustest. Tänasest on kodulehe kaudu igaühel võimalus edastada oma vaatlusi, mille abil aitate täiendada teadmisi meie viudest. Oodatud on kõik viude vaatlused, mis tehtud alates 1. detsembrist 2014. Praegu võime Eestis kohata hiire- ja taliviusid, nende ülesleidmisel on abi igati teretulnud.

Eesti Ornitoloogiaühing valib aasta lindu alates 1995. aastast ning viud on järjekorras kahekümne esimesed. Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eestis esinevat linnuliiki või liigirühma ning kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimise ja kaitse tegevustesse. Varasemate aasta lindudega saab tutvuda EOÜ kodulehel www.eoy.ee/aastalind.
05 Jaanuar 2015
  Kommentaarid