Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Koolid ei soovinud kondoomiautomaate
Tosinkond kondoomiautomaati, mis oli kavas üles panna koolidesse seisavad juba paar aastat laos, sest pedagoogid keeldusid neid koolimajadesse lubamast.

"Nimetan seda halvaks investeeringuks," ütles Postimehele OÜ Ramires juhatuse liige Kaido Kaljumäe, kes ostis paari aasta eest Inglismaalt 15 üle 10.000 krooni maksvat kondoomiautomaati, et need Eesti koolidesse üles seada.

Idee kiitis heaks sotsiaal- ja tervishoiuamet, ent kui Kaljumäe oli rohkem kui 50 koolile automaate pakkunud, ei saanud ta ainsatki vastust.

"Õpetajad arvasid vist, et koolid muutuvad mingiteks seksikohtadeks," ütles Kaljumäe.

Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumi juhataja Anu Nigeseni hinnangul pole koolimaja kondoomiautomaadile sobiv koht. "Seksuaalsus on intiimne teema ja me tahame panna lapsed mõtlema pigem selle üle, mida sellised suhted tähendavad. Pealegi vihjab kondoom juhusuhtele," ütles ta.

"Selline automaat võiks koolis olla küll, kuigi ma ei usu, et seda eriti kasutataks," ütles Tallinna Reaalkooli 11. klassi õpilase Tõnis Tallermaa, kelle sõnul soetavad temavanused noored kaitsevahendeid enamasti apteegist või mõnest kioskist.

Eesti Pereplaneerimise Liidu uuringute kohaselt peab kolmveerand noortest kondoomi kasutamist väga oluliseks, samas on rohkem kui kolmandikul neist jäänud kondoom kasutamata, sest seda polnud võimalik hankida.  BNS

15 September 2004
  Kommentaarid