Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pilvre: lähiajal tuleb otsustada, kuidas Eesti käitub Ukraina sõjapõgenike küsimuses
Sotsiaaldemokraat Barbi Pilvre ütles täna riigikogus peetud välispoliitilise debati ajal, et Eestis tuleb selgeks rääkida, mil moel toetada kõige tõhusamalt sõjas olevat Ukrainat.

„Täna on päevakorras Eesti abi Ukrainale, ent Eesti soovib, et Ukraina juhtkond tõhustaks reforme, et lõpetada korruptsioon ja tagada õigusriigi toimimine. Tuhandete inimeste surm, humanitaarkriis ja tavaliste inimeste mõõtmatud kannatused keset kaost, mida Venemaa agressioon on kaasa toonud, on aktiveerinud Eesti kodanikuorganisatsioonid. Humanitaarabi annab ka Eesti riik,“ märkis Pilvre. Tema sõnul tuleb lähiajal selgeks diskuteerida ka see, kuidas käituda sõjapõgenike küsimuses.

Oma kõnes osutas Pilvre veel sellele, et Venemaa-Ukraina konflikt on toonud segadust ka muidu väga headesse Eesti ja Soome suhetesse. „Oleme endiselt parimad sõbrad ja koostööpartnerid, kuigi Vene teema tõlgendused on meil kohati erinevad. Eesti põhimõtteks suhetes Soomega on siiski alati olnud eriarvamuste ärakuulamine ja respekteerimine. Teisiti ei saagi see olla riikide vahel, kus kapital ja tööjõud nii vabalt liiguvad,“ rääkis Pilvre.

Pilvre rõhutas ka seda, et Eesti on ennekõike Euroopa Liidu riik koos sellest tulenevate õiguste ja vastutustega. „Meie probleem on täna jätkuvalt ka Kreeka ja sealne majanduskriis, meie probleem on illegaalne immigratsioon Vahemere piirkonnas,“ lausus ta.

„Maailm on täna väiksem kui kunagi varem. Eesti rahvusvaheline koostöö ei piirdu lähiriikidega. Meie probleemideks on ka islami radikaliseerumine, jätkuv sõda Lähis-Idas ja Aafrika arengud,“ ütles Pilvre.
12 Veebruar 2015
  Kommentaarid