Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kas 13 ja reede soosib õnnetusi?
If Kindlustuse viimase 14 aasta statistikat uurides selgub, et 13 ja reedel ei juhtu rohkem õnnetusi teiste reedetega võrreldes, vastupidi. Sellel kardetud ebausu päeval satuvad Ifi kliendid märgatavalt vähem õnnetustesse.

Viimase 14 aasta kõige õnnetuste rohkem reede oli 26. oktoobril 2012, kui Ifis registreeriti 143 liikluse ning 87 kaskokindlustuse juhtumit. Sellel päeval oli lumine ning vägagi tuuline ilm, sekka tuli ka tublisti äikest ning Dirhami vaatluspostil mõõdeti tollel päeval tuulekiiruseks lausa 39m/s.

Reisikindlustuse kõige kahjude rohkem reede oli 16. aprill 2010, kui reisikahjudest anti teada 93 korral. Tegemist oli Islandi vulkaaniga ning reisikahjude neli kahjurohkemat päeva läbi ajaloo olidki põhjustatud sellest samast vulkaanist ajavahemikul 16.04-20.04.2010 aastal.

If Kindlustuse kommunikatsioonijuhi Rain Porsa sõnul võib kindlustatud inimeste ning kindlustamata inimeste õnnetuste statistika erineda. „Põhjust, miks kindlustatud inimestega ebaõnne päeval rohkem õnnetusi ei juhtu, võib otsida ilmselt kindlustundest. Kindlustus ei suuda küll õnnetusi ära hoida, kuid teadmine, et õnnetuse korral aidatakse mul võimalikult valutult kõik jälle korda saada, annab inimesele südamerahu ning siin ei ole ülemäära vahet, kas tegemist on 13 ja reede või mõne muu päevaga. Mulle tundub, et mida rohkem me muretseme ja kardame, seda suurema tõenäosusega mõni nendest hirmudest realiseerubki. Vastutuse jagamine aitab ehk ka muret vähendada ning kindlustus ongi selleks, et inimest liigsest muretsemisest säästa,“ lisas Porss.

Kui võtta 13 ja reede kahjud ning võrrelda neid kõikide teiste reedete kahjudega, siis kindlustusseltsina võib If väita, et 13 ja reede juhtub keskmisest vähem õnnetusi.

Näiteks, kui kaskokahjusid juhtub reedeti keskmiselt 34,1 korral, siis 13 ja reede keskmiseks kaskokahjude arvuks saame 31,2.

Ka liikluskindlustuse juhtumitest on meile tavalistel reedetel rohkem teada antud – keskmiselt on reedeti registreeritud 31,7 kahju ning 13 ja reede kahjude keskmine arv on 30,76.

Samuti juhtub ka reisil olles 13 ja reedel vähem õnnetusi. Kui tavapärastel reedetel juhtub reisil õnnetus keskmiselt 5,2 inimesega, siis 13 ja reede keskmiseks on 4,86.

Järgmine 13 ja reede on täpselt kuu aja pärast, sellest järgmine alles novembris.

Rain Porss
13 Veebruar 2015
  Kommentaarid