Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Virumaa vapimärgi saab viis inimest
Tänavu saavad Lääne-Virumaa kõrgeima autasu ehk Lääne-Virumaa vapimärgi Ott Licht, Väino Kaldoja, Jaak Vettik, Arvo Saul ja Vaike Sein.

AS Viru Õlu tegevjuht Ott Lichti, kes on üheksa aastat südame ja innuga panustanud ettevõtte arengusse, tunnustab maavanem Marko Torm panuse eest maakonna majanduse arengusse.

Lääne-Viru maavanem Marko Tormi ütlusel on Ott Licht suurte kogemustega tippjuht, kelle panust maakonna arengusse oleme saanud nautida viimased pea kümmekond aastat. „Otti juhtimisel on Viru Õlust saanud üks Lääne-Virumaa tuntumaid kaubamärke. Korralike majandustulemustega pole aga rahuldutud. Justkui alles mõned aastat tagasi soetati ka kaubamärk "Puls" ja kasvatati oma turuosa veelgi,“ sõnas Torm, lisades, et Otti panust Lääne-Virumaa, Haljala ja Viru Õlu arendamisel on keeruline ülehinnata. „See on olnud võimas,“ kommenteeris Torm.

AS Silberauto juhatuse esimees Väino Kaldojat tunnustatakse panuse eest maakonna majanduse arengusse.

„Väino Kaldoja on pikaaegne maakonna kultuuri- ja spordi toetaja. Läbi ja lõhki maakonna huvide eest väljas mees,“ rääkis maavanem Marko Torm. Väino Kaldoja näol on Tormi ütlusel tegemist Tapal sündinud ja nüüd kogu Lääne-Virumaal eeskuju näitava ja järgimist vääriva ettevõtjaga.

Jaak Vettik on Rakvere Spordikooli direktor, tunnustatud treener ja spordisündmuste korraldaja, keda maavanem Marko Torm tunnustab silmapaistva töö ja panuse eest maakonna spordivaldkonna arengusse.

"Jaak on maha käinud meeletu spordimehe tee, kus sees sadade viisi andekaid lapsi ja noori, suuri võite, aga ka proovilepanevaid hetki,“ selgitas maavanem, lisades, et kerge ei ole Jaak Vettikul kunagi olnud ja kõik on tulnud suure töö ja väärika, enda loodud, meeskonna abiga. „Austan isiklikult Jaaku nii tema isiksuslike omaduste, töötulemuste kui tohutu maakonna patriotismi eest. Jaak Vettik on tõepoolest maa sool ja loodan, et tema, Rakvere Spordikooli ja kergejõustikuklubi ViKe suurepäraseid tulemusi ja järjepidevat tööd saame nautida veel pikki aastaid," kommenteeris maavanem Marko Torm.

AS Pihlaka tegevjuhti, omanikku ja asutajat Arvo Sauli tunnustab maavanem silmapaistva töö ja panuse eest maakonna majanduse arengusse.

Marko Tormi ütlusel on AS Pihlaka ja Pihlaka kohvik üks nendest maamärkidest, mis ilmestavad Rakvere linna ja Lääne-Virumaad paljude, ka väljaspoolt maakonda tulijate jaoks. „Arvo töö ja nähtud vaev on ennast ka ära tasunud. Kohvikud ja müügipunktid pealinnas, tooted üle Eesti,“ kommenteeris maavanem. „Pihlaka on ettevõte, kus tööl parimateks pärjatud kondiitrid ja Arvo on mees, kes ettevõtte kasvades ei ole jätnud oma inimesi ka teenindussaalis üksi. Vastlapäeval võib tedagi kuklileti taga askeldamas kohata. Suur tunnustus ja tänu maakonna tublile tegijale.“

Pikaaegset kultuuritöötajat, Lääne-Virumaa Pensionäride Ühingu juhatuse esimeest ja pensionäride klubi „Kuukiir“ eestvedajat Vaike Seina tunnustab maavanem Marko Torm panuse eest maakonna sotsiaalvaldkonna arengusse.

"Vaike on suure südamega inimene ja üks kahest suuremast eakate ühendusest esindaja ning eestvedaja. Aastakümneid Rakvere linna kultuuritööd ja seejärel eakatele suunatud tegevusi eestvedanud Vaike on Lääne-Virumaa tõeline pärl. Pikka iga ja tervist Vaikele meie kõigi poolt," sõnas maavanem Marko Torm.

Lääne-Viru maakonna vapimärgid antakse maavalitsuse poolt üle Eesti vabariigi 97. aastapäevale pühendatud Lääne-Viru maavanem Marko Tormi pidulikul vastuvõtul, 22.veebruaril Haljala Rahvamajas. Lääne-Viru maavanem Marko Tormi vastuvõtule ja sellele järgnevale peoõhtule on kutsutud 350 inimest.


Kristel Kitsing
17 Veebruar 2015
  Kommentaarid