Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Reiljan soovib laialdast debatti randadesse ehitamise üle
Keskkonnaminister Villu Reiljan peab vajalikuks käivitada avaliku arutelu randadesse ehitamise teemal, vajaduse korral tuleks seniseid karme seadusi muuta.

"Kahtlemata vajavad rannad väga tõsist kaitset. Teisalt vajavad meie inimesed võimalust kultuurselt elada vee ligidal. Siin tuleb seadusandjal ilmselt oma suunad anda ja poliitikutel kokku leppida, arvestades rahva elutarkust ja suhtumist asjasse," ütles Reiljan Eesti Päevalehe teatel kolmapäeval riigikogus. "Ilmselt on neid kohti, kus on võimalik ehitada, ja on neid kohti, kus tuleb, nagu ütelda, vereni kaitsta."

Ministri sõnul on eestlaste arusaamisele teatud pitseri vajutanud see, et okupatsiooni ajal ei lubatud inimesi randa ja merele.

Ministri väitel on keskkonnaalaste ehituskeeluvööndite rikkumisi piisavalt. Lammutustaotlusi esitati 2001. aastal 70, 2002. aastal 60 ja 2003. aastal 63. Sel aastal esitatud 48 taotlusest on 31 juhul antud nõusolek ehitis maha võtta.  BNS

16 September 2004
  Kommentaarid