Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

SDE on vastu Reformierakonna plaanile tõsta järgmisest aastast ravimite hinda
Sotsiaaldemokraadid on kindlalt vastu Reformierakonna plaanile kaotada ravimitele kehtiv madalam käibemaks, põllumajanduses kasutatavale kütusele kehtiv madalam aktsiisimaks ning üksikisikule maksutagastus koolituskuludelt. Rahandusministeeriumi koostatud valimislubaduste analüüsis on need Reformierakonna maksumuudatused välja toodud koos arvutustega, kui palju riik nende soodustuste kaotamise pealt kokku hoiab.

"Sotsiaaldemokraadid on kindlalt vastu ravimite hinnatõusule ning sellele, et põllumeeste olukorda veel keerulisemaks tahetakse muuta. Samuti ei nõustu me sellega, et alates järgmisest aastast poleks enamikul tööinimestest enam põhjust tuludeklaratsiooni esitamisel täiendava rahaga arvestada. Sotsiaaldemokraatide arvates peaks enam maksustama vara ja luksust ning vähem väiksepalgaliste sundkulutusi ja tervise jaoks tehtavaid kulutusi," ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liige ja riigikogu rahanduskomisjoni esimees Rannar Vassiljev.

Reformierakonna plaani kaotada kõik maksuerisused peale penisonide tulumaksuvabastuse paljastas Rahandusministeerium eile avaldatud erakondade programmide analüüsis. Reformierakonna kavandatud maksuerisused kaovad Rahandusministeeriumi arvutuste põhjal juba järgmisel aastal.

"Kuna Reformierakond ei ole Rahandusministeeriumi arvutusi vaidlustanud ja Jürgen Ligi on need ka avalikult heaks kiitnud, näitab see Reformierakonna seni varjatud plaani tõsta ravimite käibemaksu üheksalt protsendilt kahekümnele, kaotada põllumajanduses erimärgistatud kütuse kasutamine, aga ka näiteks üksikisiku maksutagastus koolituskuludelt ning alates teisest lapsest," lisas Rannar Vassiljev.
17 Veebruar 2015
  Kommentaarid