Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eile avati Narva linnuses näitus „Eesti riiklikud teenetemärgid"
Eesti Vabariigi 97. aastapäeva eel avas Vabariigi Presidendi Kantselei Narva linnuses näituse Eesti riiklikest teenetemärkidest.

Näitusel on väljas valik Riigivapi, Maarjamaa Risti, Kotkaristi ja Eesti Punase Risti teenetemärkide erinevaid klasse. Näitus annab ülevaate teenetemärkide sünniloost, teenetemärkide liikidest ning sellest, kuidas teenetemärke kanda. Näitus jääb avatuks 8. märtsini.

Narva muuseumi direktor Andres Toode nimetas näituse avamisel rõõmustavaks, et Eesti riiklikud teenetemärgid on seoses meie iseseisvuspäevaga nüüd esimest korda Narvas näha. "Usun, et paljud narvalased tahavad oma silmaga ja lähedalt vaadata, milline on Eesti riigi kõrgeim tänu oma inimestele ja meie toetajatele välismaal," ütles direktor Toode.

Tänavu andis president Ilves teenetemärgi kahele Narva elanikule: Kaitseliidu Narva malevkonna rühmapealiku abile kapral Aleksandr Pavlovile ning Narva ajaloo talletajale ja ennesõjaaegse Narva vanalinna maketi loojale Fedor Shantsynile. Varasemalt on narvalastest teenetemärgi saanud ka näiteks Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor Katri Raik ja raadioajakirjanik Jüri Nikolajev.

Narva asub selle aasta iseseisvuspäeva ürituste keskpunktis. 24. veebruari hommikul alustab rahvusringhääling oma ülekannet riigilipu pidulikult heiskamiselt Hermanni kindluses, Peetri platsil toimub Eesti kaitseväe paraad ja Aleksandri kirikus oikumeeniline jumalateenistus.

Eile avati Narvas ka kaitseväe eestvedamisel koos kohalike kooliõpilastega valminud barokne lumelinn "Minu Narva". Narva linnuses on üleval ka näitus Eesti kaitseväe välisoperatsioonidel osalemise ajaloost. Homme algavad aga Narvas, Sillamäel ja Kohtla-Järvel filmipäevad "Jaht Eesti moodi", kus saab vaadata läbilõiget viimaste aastate Eesti filmikunstist.
18 Veebruar 2015
  Kommentaarid