Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Idapiiri väljaehitamiseks eraldatakse täiendavad 2 miljonit eurot
Täna rahuldas Vabariigi Valitsus siseministeeriumi taotluse Vabariigi Valitsuse reservist 2 miljoni euro eraldamiseks Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelise ajutise kontrolljoone väljaehitamisega seotud kulude katteks.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul otsustas Vabariigi Valitsus 2014. aastal puhastada ajutise kontrolljoone ning ehitada välja Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vaheline piir. „Valitsuse tänane otsus on selge signaal, et piiri väljaehitamine saab jätku ning need 2 miljonit eurot on vajalikud selle aasta tegevustega jätkamiseks,’’ rõhutas siseminister.

Täiendavalt taotletud raha eest on planeeritud piiripostide paigaldamine, maismaapiiri terviklahenduse projekteerimine, seiresüsteemide tarkvaralahenduse projekteerimine, Narva jõe patrullradade rajamise projekteerimine ja muud vajalikud tegevused piiri väljaehitamiseks.

2015. aastal tehtavate piiritööde kogumaksumus on kokku 3 939 835 eurot, millest 1 939 835 eurot oli 2015. aasta riigieelarves juba planeeritud. Sellele summale lisanduvad Riigimetsa Majandamise Keskuse poolt tehtavad tööd piiririba puhastamiseks.
19 Veebruar 2015
  Kommentaarid