Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Teemaõhtu ETV2s - Maidani sündmustest möödub aasta
ETV2 näitab 22.veebruaril Maidani aastataguste sündmuste meeldetuletamiseks teemaõhtut. Ukrainas toimuv ei lase unustada, kes on meie naabrid ja mis võib olla vabaduse hind.

Astrid Kannel on kogu selle äreva aja korduvalt Ukraina kriisikolletes käinud, et vahendada otse ja selgelt, mis tegelikult toimub. Kokkuvõttev dokumentaalsaade tema lähetustest on ETV2 eetris kell 21.15.

Algusega kell 21.40 näeb re˛issöör Sergei Loznitsa dokumentaalfilmi “Maidan” (Holland/Rumeenia/Ukraina 2014). Film viib vaataja väljakule ja lähiaega, kus algasid Ukraina ning Euroopa jaoks pöördelised sündmused.

Loznitsa soovib edasi anda Maidanil kohal olemise tunnet - staatiline kaamera on justkui anonüümse vaatleja pilk, film koosneb vaid seitsmekümnest katkestamata kaadrist. Dünaamika ja pingestatud rütm sünnib kaadrisiseselt.

Loznitsa eesmärk oli “Maidani” pildi ja heli koosmõjul komponeerida omalaadne sümfoonia. Kriitik Carmen Gray sõnul on ta näidanud “inimtunnete spontaanset koreograafiat seal, kus ühiskond surutakse sõjaseisukorda”. Sergei Loznitsa seni kaht mängufilmi on saatnud suur rahvusvaheline tähelepanu. “Minu õnn” sai peaauhinna ka PÖFFil, “Udus” võitis Cannes’is FIPRESCI preemia. Mõlemat filmi seob väärikuse teema ja seda jätkab ka dokfilm “Maidan”.

Teemaõhtu muusikasalvestised on heategevuskontserdilt “Eestist Ukrainale”, mis toimus möödunud sügisel. Esinevad Ott Lepland ja kaitseväe orkester ning ansamblid Svjata Vatra ja Haydamaky.

Maidani sündmustele pühendatud teemaõhtut näeb ETV2s pühapäeval, 22. veebruaril algusega kell 21.10.


Anneli Tõevere-Kaur
20 Veebruar 2015
  Kommentaarid