Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kitseaasta puhul avatakse Tartus jääskulptuur "Seitse kitsetalle"
Esmaspäeval, 23.veebruaril, avatakse Tartus Raekoja platsil kitseaasta alguse puhul jääskulptuur "Seitse kitsetalle". Nagu Tartus tavaks, tähistatakse sellega kitseaasta algust Idamaade kalendris.

Skulptuuri kavandi autor on Aleks Poolak, teostusel abistab teda Anna Otsolainen, kes on ka varem jääkujurina tegutsenud. Mõlemad õpivad Tartu Kõrgemas Kunstikoolis skulptuuri erialal ning valiti välja koolisisese konkursiga. Kujud valmistatakse Riia tehases toodetud jääst, mille struktuur on ühtlasem kui looduslikul jääl.

Idamaade kalendriaasta jõudis pärale küll juba eile, 19. veebruaril kell 1.47, kuid kuna ilmataat ei ole praegu jääskulptuuride suhtes sõbralik, otsustati avada skulptuurid alles esmaspäeval.

Hiina kalendris on 2015. aasta lamba või kitse aasta, elementidest seostub sellega puu. Kitse aastaid peetakse hiina astroloogias lootusrikasteks ja külluslikeks, puukitse aasta seostub rahuarmastuse ja usaldusega, aga ka vastupanuga muutustele. Puukitse aasta kestab 7. veebruarini 2016, sellele järgneb tuleahvi aasta.

Lamba aasta alguse puhul on Eesti Postimuuseumis kasutusel eritempel, millega on võimalik kohapeal marke tembeldada.
20 Veebruar 2015
  Kommentaarid