Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

MKM: vastutustundlik ettevõtlus on oluline argument nii töötajatele kui partneritele
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis (MKM) kogunesid vastutustundlikku ettevõtlust praktiseerivad ettevõtted ning ettevõtlusorganisatsioonid, et teha kokkuvõtteid MKMi eestvedamisel koostatud vastutustundliku ettevõtluse tegevuskava 2012-2014 tulemustest.

Tegevuskavas seati eesmärgiks kasvatada vastutustundliku ettevõtluse võrgustikus osalevate ettevõtete arvu, vastutustundliku ettevõtluse märgisega ettevõtete arvu ning temaatilistel koolitustel ja seminaridel osalenud ettevõtete arvu. Ühelgi juhul seatud sihttasemeni ei jõutud. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul on peamine küsimus selles, et initsiatiiv vastutustundlikeks tegevusteks peab tulema erasektorist endast, sest riik ei saa ettevõtjatele dikteerida vastutustundlikke tegevusi.

„Vastutustundlik ettevõte peab oluliseks nii oma töötajate, töökeskkonna kui kogukonna heaolu ning tegutseb lähtuvalt sellest. Paljud ettevõtted on vastutustundlikud juba praegu, ilma, et nad seda otseselt iseendale ja oma klientidele teadvustaksid. Samas on teadlik vastutustundlik tegutsemine üha aktuaalsem, kuna see on oluline argument nii töötajatele kui partneritele,“ ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Ahti Kuningas. Tema sõnul on vastutustundliku ettevõtluse edasisel arendamisel peamised märksõnad teema laiem teadvustamine ning vastutustundlike ettevõtete tunnustamine näiteks läbi ettevõtlusauhindade.

Tegevuskava koostamisel osales partnerina Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (www.csr.ee), mis koondab vastutustundlikku ettevõtlust praktiseerivaid ettevõtteid. 2005. aastast tegutsevasse võrgustikku kuulub 36 ettevõtet, nende seas nii mikroettevõtted, väikese ja keskmise suurusega ettevõtted kui ka suurettevõtted.
20 Veebruar 2015
  Kommentaarid