Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rainer Nõlvak kutsub üles ühe päevaga kogu maailma puhtaks koristama
Rainer Nõlvak tegi täna Lätis, Riias toimuval rahvusvahelisel Teeme Ära Maailmakoristuse konverentsil enam kui 40 riigi esindajale ettepaneku ühe päevaga kogu maailma puhtaks koristada.

Konverentsil arutatakse meredes leiduva prügireostuse, massiliste koristusaktsioonide korraldamise, vabatahtlike inspireerimise ning paljude teiste teemade üle. Kohapeal anti teada, et 5 protsendi rahvastiku osalusega plaanivad tänavu oma riigi puhtaks koristada näiteks Filipiinid, mis on seadnud eesmärgiks käesoleval aastal kaasata 5 miljonit inimest. Keenia kutsub Teeme Ära koristusaktsiooni osalema 2 miljonit inimest ning üleriigilist koristusaktsiooni valmistab ette ka Afganistan, kus korraldajad soovivad hõlmata ligikaudu 1,6 miljoni inimest. Üleriigilist suurkoristust valmistab ette ka Tšehhi, Ukraina, Albaania, Kosovo ja paljud teised riigid.

“Meie praegune mudel, kus iga riik valib endale ise koristuspäeva, on töötanud päris hästi, aga mulle tundub, et selleks et planeet päriselt puhtaks saada, on vaja natuke vinti juurde keerata. Ma pean väga lugu inimestest, kes suudavad ja tahavad aasta-aastasse koristada, aga mulle koristamine ei meeldi. Tahan, et saaksime sellega juba ükskord ühele poole,” ütles Teeme Ära algataja Rainer Nõlvak konverentsil osalejatele.

“Mis oleks, kui me lepiks kokku ühise rahvusvahelise koristuspäeva? Juba praegu on senise töö tulemusena mitmetes riikides väga palju muutunud. Läti on saanud puhtaks, samuti ka Eesti ja Leedu. Sloveenia liigub prügivaba majanduse suunas ja suured muutused on toimumas mujalgi,” rääkis Nõlvak.

“Selleks, et planeet tõesti prügist puhtaks saaks, on vaja igas riigis saavutada umbes 5 protsendi elanike osalus. Jätkates oma riikide koristamist, igaüks eraldi, saavutame selle eesmärgi millalgi kaugemas tulevikus. Aga mis oleks, kui ühineksime kõik üheks päevaks näiteks aastal 2018, ja koristaksime koos kogu planeedi puhtaks,” küsis Nõlvak. “Tõsi, see võib olla võimatu, aga kui ühe päevaga kogu maailma koristamine on võimalik, oleks häbiväärne, kui me ei prooviks,” lausus Nõlvak lõpetuseks.

Teeme Ära Maailmakoristuse Puhta Maailma Konverents algas eile 19.veebruaril ja kestab kuni homseni. Maailmakoristuse võrgustikus on 112 riiki ning selle tegevustesse on haaratud kokku 11,2 miljonit inimest.
20 Veebruar 2015
  Kommentaarid