Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Venemaa avaldas valmisolekut osaleda Narva silla ehituses
Peterburi kuberner Valentina Matvijenko avaldas neljapäeval kohtumisel välisminister Kristiina Ojulandiga Venemaa valmisolekut osaleda uue Narva jõe piirisilla ehitamise projektis.

Matvijenko märkis, et senini pole Vene pool rahapuuduse tõttu projektiga tõsisemalt tegelenud, kuid kui selleks saaks kasutada Euroopa Liidu fonde, oleks nad valmis sellega konkreetsemalt tegelema, teatas BNS-ile välisministeeriumi pressiesindaja.

Ojuland ütles, et Narva sild on vananenud ja vajab uuendamist ning uus sild loob paremad võimalused inimeste ja kaupade veoks.

Ojuland ja Matvijenko olid ühisel meelel, et uue silla ehitamine ei ole üksnes Eesti ja Venemaa, vaid laiemalt Euroopa Liidu ja Venemaa partnerlussuhete huvides. Mõlemad leidsid veel, et vaja on suurendada piiri läbilaskevõimet, mis soodustaks turismi arengut.

Matvijenko lubas Peterburis visiidil olnud Ojulandile, et ta tegeleb isiklikult Peterburi Jaani kirikuga, mis on antud küll Eesti koguduse kasutusse, kuid mitte omandisse.

Kuberner Matvijenko sõnul on Peterburi pool nõus andma Jaani kiriku Eesti koguduse omandisse kui kirik ennistatakse algsel kujul.

Välisminister Ojuland ütles pärast kohtumist, et mõlemal poolel on soov minna edasi piirkondliku koostööga.

"Lähtume sellest, et majanduslik ja turismialane koostöö areneks ning süveneks ja inimestevahelised kontaktid oleksid usaldusväärsed," sõnas Ojuland. "Väga hea meel on mul selle üle, et Jaani kiriku probleemidele on leitud lahendus," lisas ta. BNS

16 September 2004
  Kommentaarid