Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus korrastab eraalgatuslike monumentide püstitamist

Valitsuskabinet otsustas neljapäeval, et Eesti iseseisvuse eest langenute mälestuse jäädvustamine vajab riiklikku korraldamist, rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo peab esitama kahe nädala pärast vastava tegevuskava.

Tegevuskava peab sisaldama ka ettepanekuid, kuidas korrastada eraalgatuslikult püstitatavate mälestusmärkide rajamist, ütles BNS-ile valitsuse meedianõunik Erki Peegel.

Rummo peab esitama valitsusele kava, kuidas jõuda konsensuseni vabaduse ausamba rajamises Eesti riikliku iseseisvuse eest langenute mälestamises.

Rahvastikuminister peab esitama ka ettepanekud, kuidas intensiivistada Eesti lähiajaloo uurimist ja tutvustamist koostöös haridus- ja teadusministri ja välisministriga.

Peaminister Juhan Parts ja rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo tutvustasid neljapäeva õhtul vabadusvõitlejate jäädvustamise riiklikku kava ka president Arnold Rüütlile.

Nii Rüütel kui Parts leidsid, et Eesti eest langenute mälestuse jäädvustamisel tuleb hoiduda erakondadevahelistest ja muudest lahkhelidest, samuti tuleb arvestada tulevaste põlvkondade huvisid, teatas BNS-ile presidendi pressiesindaja.

Vabadusvõitlejate jäädvustamine kerkis päevakorda pärast seda, kui valitsus eemaldas 2. septembril Lihulast vabadusvõitlejate mälestusmärgi, millel oli kujutatud Saksa mundris sõdur. BNS

16 September 2004
  Kommentaarid