Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Piirivalvurid aitasid Peipsil viis kalastajat kaldale
Täna pärastlõunal käivitasid Alajõe piirivalvurid päästeoperatsiooni Peipsil, et aidata lahvanduse taha jäänud kalastajad tagasi randa.

Täna kella 13.25 paiku sai Ida prefektuur teate, et Lohusuu vallas Kalmaküla kandis läksid Peipsi jääle kümme kalastajat, kes jäid lahvanduse taha ega pääse ise kaldale. Piirivalvurid käivitasid koheselt päästeoperatsiooni.

Kella 13.35 paiku olid viis inimest saanud iseseisvalt kaldale. Hõljukiga toimetati kuivale maale veel viis kalastajat.

Vasknarva kordoni juht Illar Jõgi manitseb olema järvejääle minnes väga ettevaatlik. „Tuul, vihm, päike ja soojakraadid on teinud oma töö ning muutnud jääolud ohtlikuks. Eriliselt tuleks olla tähelepanelik Ida-Virumaal Lohusuu ja Tudulinna valla territooriumitelt Peipsile väljuvatel kalastajatel.“

Kordoni juht soovitab kõigil kalastajatel võtta kaasa esmane päästevarustus, mille hulka peaksid kuuluma jäänaasklid, kompass, GPS-seade ja päästevest. „Kui enam iseseisvalt kaldale ei pääse, tuleb sellest kohe teada anda lähimale kordonile või lühinumbril 112,“ lisas ta.

04 Märts 2015
  Kommentaarid