Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Beslanis kadunuks jäänud Eesti õpetaja võib elus olla
Põhja-Osseetias püütakse identifitseerida Beslani pantvangikriisis hukkunuid, Narva-Jõesuus elavad Krõlovid loodavad, et neljapäeval välja ilmunud videokaadrid kinnitavad nende kooliõpetajast tütre pääsemist.

Neljapäeva pärastlõunal jõudsid Narvskaja Gazeta toimetaja Sergei Stepanovi kätte NTV videolindilt maha pildistatud stoppkaadrid, kus on väidetavalt näha kanderaamil lamav pantvangidraamas vigastada saanud Zlata Azijeva, keda Narva-Jõesuus elavad vanemad otsivad, kirjutas SL Õhtuleht.

"Vaatasime kaadreid koos Zlata vanemate, venna ja õega. Vilksamisi on näha, kuidas Zlata sarnast naist kanderaamil tassitakse," kirjeldas Stepanov.

"Nüüd helistavad kolleegid sealseid haiglaid läbi ja kontrollivad, kas see võis olla Zlata. Naise vend igatahes oli üsna kindel, et tegemist oli Zlataga," rääkis ajakirjanik.

Ka Zlata ema Nina on veendunud, et videokaadril nähtud porine ja verine naine on tema tütar. "See on tema! See on Zlata! Kõik, kes seda kaadrit on näinud, kinnitavad, et see on Zlata," ütles ta.

Tema sõnul said nad Stepanovi abiga teada, et Moskva Burdenko haiglas on kolm umbes samas vanuses naist. "Nüüd uuritakse, kellega tegu," nentis Nina.

Kui aga kaadritel nähtud naine ikkagi ei ole Zlata, võetakse Zlata emalt ja isalt DNA proov.

"Aga see on paraku kuude küsimus. DNA testi teeme siis, kui enam midagi muud üle ei jää ning Zlatat pole kõigest hoolimata leitud. Krõlovid loodavad, et tütar on elus, sest ka vastupidist ei saa seni väita," on Narvskaja Gazeta ajakirjanik lootusrikas.

Tema sõnul pole Venemaa paraku Zlata Azijeva vanematelt DNA analüüsi võtmise vastu mingit huvi tundnud ega Krõlovidele, kes on Eesti kodanikud, abi pakkunud. "Kõik senised otsingud ja järelepärimised on tehtud eraalgatusel," kinnitas Stepanov. "Kui DNA test tehakse, pole selle eest maksmine probleem."

Narva-Jõesuu linnapea Rein Annik lisab, et kadunud naise vanemad pole nõus veel Põhja-Osseetiasse sõitma. "Seni pole ei väga head ega väga halba teadet ja niisama nad sõitma ei hakka. Nad ikka loodavad veel," märkis Annik.

Linnapea lubas, et kui mingigi teade tuleb, toetavad nad Krõlove reisirahaga ja viisa saamine ei tohiks takistus olla. "Vene konsulaat lubas selguse saabudes kiiresti viisa vormistada," ütles Annik. BNS

17 September 2004
  Kommentaarid