Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kaasava eelarve toel rajatav Emajõe kaldapiire valmib suveks
Tartu linna kaasava eelarve üheks võiduideeks valisid tartlased 2014. aasta oktoobris toimunud hääletusel Emajõe kaldapiirde uuendamise Kaarsilla ja Võidu silla vahelisel lõigul. Nüüdseks on linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnal kaldapiirde lahendus leitud ja ees seisab riigihange piirde ehitaja leidmiseks. Kui kõik läheb plaanipärastelt, saab uus kaldapiire suve jooksul valmis.

Lahenduse autoriks on arhitektuuri ja ehituse osakonna arhitekt Anna-Liisa Unt, kes oli ka Emajõe vasakkaldale 2011. aastal rajatud Võidu ja Turu silla vahelise kaldakindlustuse ja -platvormide üks autoreid.

Arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Tõnis Arjuse sõnul saab kaasava eelarve 70 000 euro eest rajada piirde Kaarsilla ja Võidu silla vahelisele vanalinnapoolsele kaldale.
"Piirde lahendusega taotlesime, et see oleks piisavalt turvaline ja vastupidav ning välimuselt ühelt poolt ajatu, kuid samas haakuks nii kaasaegse kui ka ajaloolise kontekstiga. Nii saab tulevikus samasugust või edasi arendatud lahendust kasutada ka mujal Emajõe ääres."

Piirded on kavandatud tsingitud kanttorust, mis värvitakse tumedaks, et need sobiksid kokku Võidu silla piiretega. Lisaks saab käsipuu valgustuse ning paigaldatakse ka paar redelit jõest välja ronimiseks.

Ees ootab ehitushanke korraldamine ning ehitusega loodetakse valmis saada suve jooksul.

Oktoobris 2014 toimunud Tartu kaasava eelarve hääletamisel valisid tartlased võiduideedeks kõnniteede äärekivide korrastamise ja Emajõe kaldapiirde uuendamise ideed. Mõlema idee jaoks on 2015. aasta eelarvesse kavandatud 70 000 eurot.
06 Märts 2015
  Kommentaarid