Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Negavati esimesed finalistid on selgunud
KIKi korraldatud konkursi Negavatt ˛ürii valis välja 9 energia-ja ressursisäästlikku ideed, mis jätkavad võistlemist 10 000 eurose peavõidu nimel. Lisaks neile valib rahvas avalikul hääletusel veel 2 ideed, mis samuti jätkavad võistlemist ja oma idee edasi arendamist teises voorus.

ˇürii häältega sai edasi kolm ideed Eesti Kunstiakadeemiast ja kolm ideed Tartu Ülikoolist. Tallinna Tehnikaülikoolist ning TTÜ Virumaa Kolled˛ist jätkavad teises voorus negavattide kogumist kokku kolm ideed. Enim on edasipääsenud ideede hulgas soojusenergia- ja ressursisäästuga seotud algatusi.

Kõigi teise vooru jõudnud projektidega saab tutvuda Negavati kodulehel. Seitse projektiideed, mis said ˛üriilt vähem hääli, saavad võimaluse kandideerida kahele vakantsele kohale teises voorus. Hääletada saab Negavati Facebooki lehel kuni 12. veebruarini.

Teises voorus ootab tudengeid ees koostöös mentorite ja partneritega ideede edasiarendamine ning vajadusel täiendavate partnerite leidmine. Maikuuks arendatakse parimatest ideealgatustest välja korralikud elluviidavad projektid ning selguvad võitjad.

Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIKi keskkonnaprogrammist.

Energia ja ressursisäästukonkursile Negavatt laekus kümnest koolist ligi 30 ideed, mis jaotusid viie valdkonna vahel: soojus- ja elektrienergia, toit, transport ning ressursid laiemalt.

Konkursi eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Eesmärk, et ideedest sündinud projektide rakendamisel hakkavad inimesed säästma enam energiat ja ressursse. Konkursi viib läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
07 Märts 2015
  Kommentaarid