Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Justiitsminister: autoriõigus pole vaid juriidiline, vaid ka ajaloolis-kultuuriline teema
Justiitsminister Andres Anvelt rõhutas ajakirjanike liidu autoriõigust puudutaval seminaril eestikeelse loome ainulaadsust ja avaldas lootust, et autoriõigust puudutavas seadusloomes leitakse kompromissid, mis aitavad välja töötada kõigi osapoolte huve arvestava eelnõu.

„Eesti autoriõigusseadus, millega just nüüd ja praegu justiitsministeeriumis tegeleme, on igas mõttes eriline. Ühelt poolt peame parandama meie autorite positsiooni Euroopa võistleval ühisturul, teisalt tuleb meil kaitsta üht täiesti ainulaadset ​kogukonda – eesti keeles mõtlevaid ja loovaid autoreid, keda maailmas on, olgem ausad, kaduvväike hulk,“ ütles justiitsminister Anvelt seminari avasõnades. „Selles osas ei ole tegemist ainult õigusliku küsimusega, vaid sellel on ka ajaloolis-kultuuriline sõnum,“ lisas Anvelt.

Justiitsminister tõi välja, et autoriõiguse eelnõu on üks polariseeritumate arvamustega eelnõusid, kus ühel pool on autorite õiguste ja seisukohtade kaitsjad ning teisel pool huvirühm, kes autorite loodud teoseid kasutada soovivad.

„Autorite esindajatega kohtumise järel oleme teinud eelnõus mitmeid muudatusi. Edaspidi peame valikuid arutama ka ettevõtjate ehk teoste kasutajatega, sest eelnõu väljatöötamisel peab arvestama ka sellega, et ettevõtjad on need, kes meie autorite teoseid levitavad ja autoreid ka kuulsaks teha aitavad,“ selgitas justiitsminister Anvelt. „Isegi kui objektiivselt hinnates ei ole tõenäoline leida kõiki osapooli rahuldavat lahendust, siis lõpuks tuleb ikka otsused langetada ja üksnes kõigi huvipoolte arvamust teades on võimalik luua ühiskonda edasiviiv ja valdkonda arendav uus seadus.“
20 Märts 2015
  Kommentaarid