Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lindude tahtlik häirimine ja pesade hävitamine pesitsusperioodil on lubamatu
Keskkonnaamet ja Keskkonnainspektsioon tuletavad meelde, et alanud lindude pesitsusperioodil tuleb vältida lindude tahtlikku häirimist ja nende pesade hävitamist.

Mitmed linnuliigid juba pesitsevad, hoogsalt jätkub uute rändurite saabumine ja sigima asumine. Pesitsushooajal tuleb hoiduda lindude igasugusest tahtlikust häirimisest. Seda peab arvestama iga looduses liikuja ja tegutseja. Kõik metsaomanikud peaksid järgima raierahu, hoonete välistel remonditöödel tuleb vältida lindude võimalike pesitsuskohtade (õõnsused, tuulutusavad, tuulekastid jms) lõhkumist ja kinnisulgemist. Kõiki neid töid saab teha varakult enne ja pärast pesitsushooaega.

„Pesitsusperiood on lindude eluringis kõige olulisem ja õrnem aeg. Selle läbimisest sõltub paljuski nende püsimajäämine. Kellelegi meist ei meeldi, kui lastetoas võõrad lärmavad ja laamendavad,“ rõhutas Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Looduskaitseseaduse järgselt on keelatud looduslikult esinevate lindude pesade ja munade tahtlik hävitamine ja kahjustamine või pesade kõrvaldamine, samuti lindude tahtlik häirimine pesitsemise ja poegade üleskasvatamise ajal. Erandiks on juhud, kui on vajalik tagada lennu- või elanikkonna ohutus, vältida põllumajanduse, kalakasvatuse kahjustamist ning teadus- või õppeotstarbel tegutsemine. Kõigil loetletud juhtudel tuleb selleks taotleda Keskkonnaameti luba.

Märgates lindude tahtlikku häirimist või mõnda muud keskkonnaalast rikkumist, tuleks sellest teada anda Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313.
10 Aprill 2015
  Kommentaarid