Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Partsi sõnul on Tiefi abil Provalovile vastus antud
Peaminister Juhan Partsi hinnangul on 22. septembrit Tallinna vabastamise aastapäevaks pidavale Konstantin Provalovile Eesti seisukohast teada antud.

"Ma arvan, et valitsuse tänane väljasõit Otto Tiefi valitsuse viimase istungi toimumispaika oli vastus Provalovi sõnadele. Venemaa suursaadik esindas oma sõnavõtuga Venemaa ametlikku seisukohta," ütles Parts neljapäeval BNS-ile.

Peaministri sõnul soovis valitsus saata rahvale Ridala valda sõiduga sõnumi ajalooliste faktide kohta, mis ei ole tänapäeval kuigi laialt tuntud.

"Tasub meenutada, et pärast Saksa okupatsioonivägede lahkumist viis päeva tegutsenud Otto Tiefi valitsus kuulutas Eesti Teises maailmasõjas neutraalseks," rääkis peaminister, viidates sellele, et Nõukogude vägede sissetungi ajal oli võimul seaduslik valitsus ning Nõukogude väed kukutasid võimult Eesti valitsuse, mitte Saksa okupatsioonivalitsuse.

"Me kaotasime tollal lahingu, kuid võitsime sõja 31. augustil 1994," märkis peaminister kokkuvõtteks.

Tõnismäe pronkssõduri juures käinud Venemaa suursaadik Eestis Konstantin Provalov ütles kolmapäeval "Aktuaalsele kaamerale", et 1944. aasta 22. september on tema jaoks üks pühamaid päevi.

"See on minu jaoks üks pühamaid päevi. Ma arvan, et see oli väga tähtis teetähis Teise maailmasõja lõpetamisel. Nõukogude väed võtsid Tallinna, vabastasid selle fašismist, tuues lähemale Teise maailmasõja lõpu," rääkis Provalov.

Riigikogu liige isamaaliitlane Trivimi Velliste rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et punaarmeel ei olnud mingisugust vajadust tungida Tallinna. Ta meenutas samuti, et Eesti oli kuulutanud sõjas neutraalsust.

"Kõneldes Tallinna vabastamisest, ei tunnista punaveteranid ja ka Venemaa suuraadik tõsiasja, et punavägi võttis Pika Hermanni tornist maha sinimustvalge, mitte haakristilipu. Punaväe sisse tungides oli võim neljandat päeva Eesti seadusliku valitsuse käes," ütles Velliste.   BNS

23 September 2004
  Kommentaarid