Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei saab korravalveks veerandsada miljonit rohkem
Valitsus kavatseb järgmise aasta riigieelarvest politseile avaliku korra tagamiseks ja liiklusjärelevalveks eraldada 223,4 miljonit krooni, mis on ligi 25 miljonit krooni rohkem kui tänavu.

Eelarve eelnõu järgi läheb sellest joobekontrollide ja kiirusemõõtmiste ning muu liiklusjärelevalve jaoks 42,4 miljonit ning täppisalkomeetrite ja kiirusemõõtjate ostuks neli miljonit krooni.

Patrullide olemasolu tagamiseks ohtlikes piirkondades, sealhulgas linnatänavatel, näeb eelarveprojekt ette ligi 130 miljonit krooni. Ülejäänud osa läheb patrullimisel abijõudude kaasamiseks ja muudeks kulutusteks.

Kui riigikogu praegusel kujul eelarvele heakskiidu annab, suurenevad ka narkootikumide vastu võitlemiseks eraldatavad summad - tänavuselt 53,6 miljonilt 60 miljoni kroonini.

Suurema osa summast, 26 miljonit krooni, näeb eelarve ette narkootikumide valmistajate ja diilerite tabamiseks. Avalikes kohtades ja üritustel narkootikumide tarvitajate väljaselgitamiseks võib politsei saada 18,2 miljonit.

Vägivallakuritegude vastu võitlemiseks on eelarveprojektis ette nähtud 58 miljonit tänavuse 52 miljoni krooni asemel ja varavastaste süütegude avastamiseks 23,4 miljonit selle aasta 21 miljoni asemel.

Arestimajade muutmine Euroopa konventsiooni nõuetele vastavaks maksab järgmisel aastal 34,9 miljonit krooni ja suuremate majanduskuritegude menetlemiseks kavandatakse eelarves 32,1 miljonit.  BNS

23 September 2004
  Kommentaarid