Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigikogu ei täpsustanud toimetulekutoetuse saajate ringi
Riigikogu lükkas teisipäeval menetlusest välja keskerakondlaste Siiri Oviiri ja Kaarel Pürgi algatatud eelnõu, mis täpsustanuks toimetulekutoetuse saajate ringi ja määramise tingimusi.

Sotsiaalkomisjoni ettepanekut eelnõu menetlust mitte jätkata toetas 38 koalitsioonierakondade saadikut, vastu oli 23 opositsioonipoliitikut.

Oviiri ja Pürgi sotsiaalhoolekande seaduse täiendused nägid ette, et riiklike või koolituslubasid omavate õppeasutuste päevases õppevormis õppivaid õpilasi või üliõpilasi ei käsitleta oma vanemate perekonna liikmetena ega kohaldata neile sotsiaalhoolekande seaduses sätestatut juhul, kui nad on üle 24 aasta vanad, on abielus või neil on laps.

Sotsiaalkomisjoni liige Nelli Kalikova sõnul ei toetanud komisjon eelnõu menetlemise jätkamist, sest praegune seadus reguleerib kõnealust valdkonda piisavalt.

"Eelmise aasta lõpus jõustunud sotsiaalhoolekande seaduse muudatused sätestavad toimetulekutoetuse määramise ja maksmise tingimusi just õpilastele ja üliõpilastele. Nende viimaste muudatustega sätestatud regulatsioon on piisav, et sotsiaalabi kaudu toetada ka puuduses olevaid õppureid," selgitas Kalikova.

"Siinjuures loetakse abielus olevad õppurid toimetulekutoetuse määramisel eraldi perekonnaks, kellele toetuse maksmine ei sõltu nende vanemate sissetulekust," lisas ta.

Samuti tõi Kalikova välja komisjoni seisukoha, et eelnõu seadusena kehtestamine on liiga kulukas.

Eelnõu ei toetanud ka valitsus.  BNS

28 September 2004
  Kommentaarid