Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei võttis kurikuulsa metsaärimehe vahi alla
Põhja ringkonnaprokuratuur sai reedel Harju maakohtult loa vahistada metsaärimees Margo Klementa, kes 2002. aastal teostas korduvalt Lahemaa rahvuspargi piiranguvööndis röövraiet.

Keskkonnainspektsioon algatas Klementa tegevuse uurimiseks kriminaalmenetluse 2002. aasta juulis ja teise uurimise sama aasta novembris, teatas Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja BNS-ile.

Möödunud neljapäeval pidas keskkriminaalpolitsei Klementa Paides ebaseaduslikus metsaraies ja kaitstava loodusobjekti kaitse nõuete eiramises kahtlustatavana kinni.

Põhja ringkonnaprokurör Mall Muidre taotles Klementa vahistamist, kuna mees võib tema hinnangul hoiduda kriminaalmenetlusest kõrvale ja panna jätkuvalt toime kuritegusid.

"Klementat on korduvalt kutsutud tunnistajana kohtusse ja politseisse ülekuulamisele, kuid ta ei ilmunud kohale. Loodetavasti õnnestub nüüd kriminaalmenetlus tõrgeteta lõpule viia," ütles Muidre.

Kriminaalasja materjalid Klementa äripartneri Keijo Kauna suhtes saadeti kohtusse mullu märtsis. Prokuröri taotlusel saatis kohus kriminaalasja tänavu suvel täiendavale uurimisele, et teostada eeluurimist nii Klementa kui Kauna suhtes koos.

Muidre sõnul võttis Klementa Lahemaa rahvuspargi Luige maaüksuse mitmest kohast puudest lagedaks, küsimata selleks rahvuspargi haldajatelt luba. Oma ebaseadusliku tegevusega 2002. aasta suvel ja sügisel põhjustasid röövraiujad keskkonnale 1.958.637 krooni kahju.  BNS

28 September 2004
  Kommentaarid