Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Üle 70 inimese avaldas meelt võõrvägede monumentide vastu
Tallinnas kogunes teisipäeval Tõnismäe pronkssõduri juurde umbes 70-80 inimest, et nõuda Lihula mälestussamba tagasipanekut või kõigi võõrvägede monumentide mahavõtmist.

Meeleavalduse korraldas pensionär Lembit Tähela, kes kandis üritusel rinnas silti "Minu isa ei olnud fašist, vaid lihtne põllumees".

Meeleavaldajad olid pannud pronkssõduri mälestussamba venekeelse tahvli peale plakati, millel seisis: "Nõukogude genotsiidi ohvrid Eestis. Õigusvastaselt represseeritud 206.100, neist hukkunud/mõrvatud 52.900". Tahvlil, mille peale plakat oli pandud, on kirjas vene keeles "Teises maailmasõjas hukkunutele".

Teiste seas oli meeleavaldusele tulnud endine kaitseväe juhataja erukindral Aleksander Einseln.

Isamaaliidu liikmed korjasid meeleavaldusel allkirju, et algatada Tallinna linnavolikogus eelnõu pronkssõduri mälestussamba äraviimiseks.

Ka meeleavalduse korraldaja Lembit Tähela on 1991. aastast Isamaaliidu liige, kuid meeleavalduse korraldas ta enda sõnul eraisikuna.  BNS

28 September 2004
  Kommentaarid