Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti hakkab andma kuriteo tunnistajatele uut identiteeti
Valitsus arutab neljapäeval tunnistajakaitse seaduse eelnõu, mille järgi pakub riik vajaduse korral kuriteo tunnistajale plastilise operatsiooniga välimuse muutmist ja uut identiteeti.

Seaduse eesmärk on kaitsta isikuid, kes soovivad ja saavad kaasa aidata kuritegude avastamisele ning neid toime pannud isikute üle õigusemõistmisele, teatas valitsuse pressiesindaja.

Tunnistajakaitse seadus tagab kaitstavale isikule ja tema varale füüsilise kaitse ja võimaldab talle vajadusel enesekaitsevahendid. Eelnõu järgi tagab riik vajadusel tunnistajale uued sidevahendid ja telefoninumbrid, uued sõiduki registreerimismärgid ning töö-, elu- ja õpingukoha vahetuse.

Tunnistajakaitse seadus võimaldab paigutada kaitstava isiku ohutult ümber teise asukohta ja tagab vajadusel kaitstavale uue identiteedi ning välimuse kirurgilise või plastilise muutmise.

Eelnõu kohaselt teostab tunnistajakaitset keskkriminaalpolitsei ja järelevalvet tunnistajakaitse korraldamise üle riigiprokuratuur. Tunnistajakaitset kohaldatakse nii kohtueelse menetluse ja kohtumenetluse ajal kui ka pärast kohtumenetlust.

Keskkriminaalpolitsei taotleb järgmise aasta riigieelarvest tunnistajakaitse üksuse loomiseks ja kaitse teostamiseks 4,9 miljonit krooni.  BNS

29 September 2004
  Kommentaarid