Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eestlase nimi tuleb USA Iraagis hukkunute monumendile
Iraagis missiooni lõpetanud Ameerika Ühendriikide soomusdiviis kavatseb oma ridades teeninud ja missioonil hukkunud 130 sõdurile püstitada monumendi, millele kantakse teiste seas ka eestlase Andres Nuiamäe nimi.

Ligi kahe meetri kõrgune ja püramiidja kujuga graniitmonument valmib umbes kahe kuu pärast ja pannakse üles Saksamaal Wiesbadenis asuvasse USA sõjaväebaasi, kirjutas Postimees viitega USA militaarlehele Stars & Stripes.

Monument on lahtivõetav ja kokkupandav ning diviis saab selle kodumaale naastes kaasa võtta.

Püramiidja monumendi kolmest küljest ühele on kirjutatud kõigi diviisis teeninud ja Iraagi konfliktis langenud sõdurite nimed. Monument kaalub viis tonni ning graniit selle tarbeks tuleb Indiast.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikme Tiit Matsulevitši sõnul pole midagi üllatavat selles, et lisaks ameeriklastele on monumendile kantud ka teiste riikide kodanikud.

"On täiesti loomulik, et kui eestlane on langenud ameeriklaste juhitud liitlasvägede koosseisus, siis nad käsitavad teda samamoodi nagu omaenda sõdureid," lausus Matsulevitš.

Tema sõnul on tõenäoline, et Eesti ühiskonda ootab tulevikus debatt võimaliku monumendi rajamiseks Iraagi-taolistes missioonides hukkunute mälestamiseks.

USA väeüksuse koosseisus olnud Eesti jalaväerühma ESTPLA-8 liige Nuiamäe (21) hukkus Bagdadis selle aasta veebruaris, kui tema ees plahvatas tee kõrvale peidetud ja prahiga kaetud lõhkekeha.  BNS

30 September 2004
  Kommentaarid