Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Balletiartist ja ooperilaulja pääsevad ajateenistusest
Valitsus arutab neljapäeval kaitseväeteenistusest ajapikenduse andmist Vanemuise teatri balletiartistile Oleg Siljanovile ja rahvusooper Estonia ooperisolistile Priit Volmerile.

Kaitseministeerium esitab kultuuriministeeriumi taotlusel valitsusele eelnõu, mille heakskiitmisel saab Siljanov kaitseväest ajapikendust 2007. aasta 30. juunini ja Volmer tuleva aasta 6. oktoobrini.

Siljanovi puhul on arvestatud meestantsijate vähesust teatris ning asjaolu, et tantsija elukutse nõuab igapäevast spetsiifilist treeningut. Teater Vanemuine on sõlminud Siljanoviga töölepingu 30. juunini 2007.

Volmer on selle aasta algusest rahvusooperi koosseisuline solist, kes on võetud äsja vastu ka Eesti muusikaakadeemia ooperilaulu eriala magistriõppesse riiklikule õppekohale.

Volmer on eelolevaks hooajaks kinnitatud osatäitmistesse etendustes "Vargamäe tõde ja õigus", "Don Giovanni", "Barbara von Tisenhusen", "Aida" ja teised. Teatri hinnangul on temast kujunemas arvestatav vahetus Estonia vanema põlvkonna nimekatele bassisolistidele, nagu Mati Palm ja Teo Maiste.

Kaitseväeteenistuse seaduse kohaselt võib valitsus erandlikel asjaoludel kaitseministri ettepanekul anda kutsealusele ajapikendust ühekordselt kuni üheks aastaks või ajapikenduse põhjuste äralangemiseni.  BNS

06 Oktoober 2004
  Kommentaarid