Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõgeva linna bussijaama valmimine sõltub eelkõige koostöötahtest
Täna, 06. oktoobril, kogunes esmakordselt Jõgeva linna, maavalitsuse ja ATKO Grupi esindajatest koosnev töögrupp, et arutada Jõgeva linna bussijaama rajamist. Lepiti kokku üldised koostöö alused ja edasised suunad, kuid konkreetsete tegevuste arutamiseni asutakse pärast novembrikuist Jõgeva linnavalitsuse istungit, kus ATKO Grupi pakkumine võetakse päevakorda.

Tänasel nõupidamisel esitasid kõik osapooled oma nägemuse, kuidas saaks Jõgeva linna bussijaam tekkida ning milliseid funktsioone peaks bussijaamahoone täitma.

Linna poolt esitatud nõudmised varjualuse, ühiskondliku tualeti ja Cargo punkti osas sisaldusid ka ATKO Grupi pakkumises. Lisaks plaanib ATKO rajada ruumid ka väiksemat sorti toitlustuskoha tarvis.

ATKO Grupi nägemuse kohaselt tuleks luua ettevõte Jõgeva Bussijaam, mille omanikeks oleksid ATKO Grupi ettevõte ATKO Haldus ja Jõgeva linn, kes jagaksid omavahel objekti rajamise investeeringud. Juhatuse liikmena nähakse kindlasti ka maavalitsuse esindajat.

Atko Grupp on valmis investeerima bussijaamahoone rajamisse omalt poolt kuni 2 miljonit krooni. Linna poolseks kohustuseks jääks rajada kommunikatsioonid ja ette valmistada maa, mille maksumus on Jõgeva linnaarhitekt Anne Ördi sõnul üle 3 miljoni krooni.

Kommunikatsioonitrasside rajamiseks loodab linn abi saada Keskkonna Investeeringute Keskusest. Jõgeva linnapea Viktor Svjatõševi sõnul tuleb kõik dokumendid detailselt läbi töötada ja volikogule otsustamiseks esitada. "Linnal on tahe bussijaama rajada olemas ning kui koostöö laabub, siis leitakse kindlasti ka rahalised vahendid investeeringuteks," sõnas Svjatõšev.

"Kui linn on otsustanud ja valmis koostööks ATKO Grupiga, siis rahade leidmisega võiks ettevõte ja linn koos tegeleda," lõpetas optimistlikult nõupidamise ATKO Grupp nõukogu esimees Arvo Sarapuu.

ATKO Grupi huvi Jõgeva bussijaama ehitamisel sai alguse kuu aega tagasi, kui ATKO esindajad tulid maavanemale oma ettevõtte tegevust tutvustama, kuna ATKO Grupp teenindab Jõgevamaal teatud liine. Maavanem Aivar Kokk esitas ATKO Grupile hoopis väljakutse ehitada Jõgevale bussijaam, mille üle arutelud praegu tõsiselt kõigi osapoolte vahel on alanud.


Lisainformatsiooni antud teema kohta leiad Jõgevamaa koduleheküljelt. http://www.jogevamaa.ee/in.php?op=news&T=1&id=315


Kristi Terep
Jõgeva MV pressiesindaja
06 Oktoober 2004
  Kommentaarid