Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Reservväelased ei tohi sõjalise ohu korral riigist lahkuda
Kaitseministeerium kavatseb Eestile sõjalise ohu tekkimisel keelata reservväelastel riigist lahkumise, samuti on reservväelased kohustatud teatama sõjaohu korral riigikaitseosakonnale oma kontaktandmed.

Neljapäeval valitsuses arutusele tulev määruseelnõu reguleerib õiguslikult reservväelaste riigist lahkumise keelu sõjalise valmisoleku tõstmise või mobilisatsiooni läbiviimise korral.

Reservväelastele rakendatava keelu eesmärk on tagada operatiivstruktuuri kuuluvate üksuste isikkoosseisu viibimine Eesti territooriumil ja nende kättesaadavus, et vajadusel saaks üksusi võimalikult kiiresti formeerida.

Määruse rakendamine aitab tõsta sõjalist valmisolekut ja viia mobilisatsiooni läbi efektiivsemalt ning tagada sellega paremini Eesti julgeolekut.

Reservväelastel on tulevikus sõjalise valmisoleku tõstmisel või mobilisatsiooni läbiviimisel kohustus teatada riigikaitseosakonnale oma elu- ja töökoht ning sidevahendite andmed. Sellega tagatakse reservväelase kättesaadavus ning võimalus läbi viia sõjaaja üksuste formeerimine nii, et see oleks laiema avalikkuse eest varjatud.  BNS

06 Oktoober 2004
  Kommentaarid