Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sundüürnikud nõuavad riigilt raha munitsipaalmajade jaoks
Sundüürnikud korraldavad kolmapäeval Tallinnas Toompea lossi ees meeleavalduse, et nõuda riigieelarvest raha sundüürnikele munitsipaalmajade ehitamiseks.

Meeleavalduse korraldaja Maie Sepp ütles BNS-ile, et sundüürnike pikett on kolmapäeval seetõttu, et samal ajal arutab riigikogu järgmise aasta riigieelarvet.

Tallinna linnakantselei andis sundüürnikele loa korraldada pikett kolmapäeval kella 9-16. Sepa sõnul meeleavaldus tõenäoliselt nii kaua ei kesta.

"Esialgu plaanime olla kohal kella 9-12 ja kui inimestel tahtmist on, siis oleme ka kauem," sõnas Sepp. Tema sõnul tuleb piketile 20-50 inimest, kuna kolmapäev on tööpäev ja paljudel sundüürnikel ei ole võimalik kohale tulla.

Sundüürnikud soovivad, et riik toetaks munitsipaalkorterite ehitust ja annaks sundüürnikele võimaluse need erastada samadel tingimustel, nagu seda tegid kõik teised korterivaldajad pärast 1991. aastat.

President Arnold Rüütel jättis augusti alguses teist korda välja kuulutamata riigikogus muutmata kujul vastu võetud üüri piirmäära vabaks laskva elamuseaduse muudatuse ja esitas riigikohtule taotluse tunnistada seadus põhiseadusega vastuolus olevaks.

Üüri piirmäära on kehtestanud mitu kohalikku omavalitsust, teiste hulgas Tallinn, kus see on 15 krooni ruutmeetri eest. Samal ajal on näiteks Tartus see vabaks lastud.  BNS

11 Oktoober 2004
  Kommentaarid