Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ARK väljastas esimesed uut tüüpi juhiload
Autoregistrikeskus (ARK) väljastas teisipäeval Eesti esimesed uued krediitkaardisuurused juhiload.

Uut tüüpi juhiluba meenutab ID-kaarti. Loa esiküljel on isiku foto ja andmed, tagaküljel on kirjas, mis tüüpi sõidukite juhtimisel luba kehtib, ja numbritega kodeeritud lisaandmed. Load valmistab AS Trüb Baltic.

ARK-i esindaja ütles BNS-ile, et sarnaselt uutele registrimärkidele ei alanud esimeste uute lubade seerianumbrid nullist, seeriatähiseks on ET, numeratsioon algas 11-st ning seerianumbri koostab arvuti automaatselt.

Esimesed Eesti juhiload väljastati 1994. aasta novembri keskel ja tänavu oktoobris oodatakse avaldusi ainult neilt, kelle loa kehtivusaeg hakkab lõppema.

Esmataotlejad saavad nüüdsest uued juhiload. Riigilõiv on mõlemal juhul 380 krooni ja loa saab kätte kümne tööpäeva jooksul.

Vanad load kehtivad nendele märgitud kehtivusaja lõpuni ja nende omanikel on võimalus, kui nad seda soovivad, aga mitte kohustus, vahetada oma vana luba uue vastu. Hetkel kasutusel olev suureformaadiline juhiluba on kehtiv kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides.

ARK-i Tallinna, Harju, Tartu, Jõhvi ja Pärnu büroosse paigaldatud fotoboksi kasutades ei ole juhiloa taotlejal vaja enam paberfotot kaasa võtta. Juhiloa taotlemise eest makstav 380-kroonine riigilõiv sisaldab ka digifoto tegemise hinda.

"Hiljemalt jõuluks on sarnased boksid üle Eesti kõikides büroodes," ütles ARK-i direktori asetäitja eksamineerimise ja juhilubade alal Juhan Kaarpalu. Kokku on ARK-il Eestis 17 bürood.  BNS

12 Oktoober 2004
  Kommentaarid