Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts kutsus Šoti ettevõtteid Eestisse investeerima
Peaminister Juhan Parts kutsus esmaspäeval Šotimaal kohalikke ettevõtteid laiendama oma äri Eestisse ja kasutama Eestit võimalusena kaubavahetuseks Venemaaga.

"Šoti ettevõtjad leiavad Eestist väga sobiliku ja võib-olla parima koha maailmas oma tegevuse laiendamiseks," vahendas Šoti ajaleht The Herald Partsi sõnu.

Parts nentis, et Eestil ja Šotimaal on väga sarnane rahvuslik identiteet, traditsioonid ja kultuur.

Maavarade poolest vaese Eesti majanduslikku edu põhjendas Parts inimeste teadmistega. "Ma usun, et inimesed on meie peamine vara. See võib kõlada küüniliselt, kuid see on tõsi. Tänapäeva maailmas peame investeerima inimestesse ja haridusse," lausus Parts.

Peaminister tõi Eesti Euroopa Liiduga ühinemise ühe põhjusena välja julgeoleku kasvu, kuid lisas, et see on tõukeks ka majanduskasvu kiirenemisele.

Eesti aukonsul Šotimaal Iain Lawson üles The Heraldile, et Partsi visiit aitab taastada Eesti-Šoti suhted, mis Teise maailmasõja ajal katkesid. "Me olime minevikus head koostööpartnerid ja oleme seda kindlasti aina rohkem ka tulevikus," ütles Lawson.  BNS

19 Oktoober 2004
  Kommentaarid