Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus ei toeta sotsiaalharta täielikku jõustamist
Valitsus otsustas mitte toetada eelnõu, mis nägi ette Euroopa sotsiaalharta seni veel jõustumata artiklite ja lõigete ratifitseerimise.

Valitsus leidis oma neljapäevasel istungil, et otsest vajadust selleks ei ole, kuna Eesti on ratifitseerinud sotsiaalharta 79 lõiget, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Harta ratifitseerimiseks piisab vaid 16 artikli või 63 lõike ratifitseerimisest riikide enda valikul.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas tänavu septembris valitsusele riigikogu otsuse eelnõu, mis tegi valitsusele ettepaneku töötada välja ja esitada tuleva aasta 1. maiks riigikogule eelnõud, mis võimaldaksid ratifitseerida sotsiaalharta seni veel jõustumata artiklid ja lõiked.

Eelnõu analüüsinud ministeeriumid ei olnud põhimõtteliselt vastu sotsiaalharta täies mahus jõustamisele, kuid ei pidanud seda esmatähtsaks. Ministeeriumid leidsid, et sotsiaalharta täielikule ratifitseerimisele peab eelnema põhjalik õigusmõjude ja riskide analüüs.

Eesti kirjutas 1996. aastal koostatud sotsiaalhartale alla 1998. aasta 4. mail ning 31. mail 2000 võttis riigikogu vastu seaduse harta ratifitseerimise kohta.

Täielikult on harta ratifitseerinud vaid kaks riiki.

Euroopa sotsiaalharta on üks olulisemaid rahvusvahelisi inimõigusi sätestavaid dokumente, milles reguleeritakse eurooplaste põhilised sotsiaalsed ja majanduslikud õigused ning nende õiguste tagamine.  BNS

21 Oktoober 2004
  Kommentaarid