Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti suurima puskaritehase pidaja saab peatselt karistuse
Politsei jõudis lõpule Jõhvis Eesti teadaolevalt suurimat puskaritehast pidanud mehe süüasja uurimisega ja kohus määrab talle peatselt karistuse.

Ida ringkonnaprokuröri Aivar Lembitu sõnul lahendatakse 38-aastase Andrei süüasi käskmenetluse korras, mis tähendab, et kohus määrab kohtualusele karistuse tavapärase kohtuprotsessita, võttes aluseks süüdistatava eeluurimisel antud ütlused.

Ida prefektuuri töötajad paljastasid Ida-Virumaal Jõhvi vallas Kotinuka küla talus tegutsenud arvatavalt Eesti suurima puskaritehase juuli alguses ja said sealt kätte üle kaheksa tonni salaalkoholi lähteainet meskit.

Majapidamises tegutsenud Andrei tunnistas, et tegeles puskari ajamisega üksi ja ühtegi kaasosalist tal ei olnud. Andrei oli varunud meskit 42 kahesaja liitri suurusesse tünni. Ülisuur puskariaparaat paiknes mehel majapidamise suures kõrvalhoones ja võttis enda alla maja kaks korrust. Aparaat meenutas hiiglaslikku mahlaaurutit ja selle hoonest kättesaamiseks tuli see demonteerida.

Majapidamine oli soetatud kaks aastat tagasi Andrei ema nimele. Andrei väitis, et puskariajamise mõte tuli tal alles tänavu kevadel.

Andrei pole varem kohtulikult karistatud.  BNS

21 Oktoober 2004
  Kommentaarid