Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus tahab määrata volikogudele suurusraamid
Valitsus ei toetanud neljapäeval kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise eelnõu, mis kehtestaks Tallinna linnavolikogu suuruseks vähemalt 63 liiget, leides, et eelnõu vajab arendamist.

"Valitsus ei olnud kindel, kas see eelnõu sellises sõnastuses õige on. Eksperdid vaatavad eelnõu üle ja me tuleme selle juurde kuua aja pärast tagasi. Me tahame, et volikogu saaks määrata oma suuruse ette antud raamides," ütles peaminister Juhan Parts neljapäeval ajakirjanikele.

Tema sõnul on valitsuse eesmärk, et Eestis säiliks volikogude praegune proportsioon elanike arvuga.

"Mina ei pea õigeks ideed kehtestada Tallinnas 31-liikmeline volikogu, kuna pealinn jääks oluliselt vähem esindatuks kui mujal Eestis," sõnas ta.

Parts nentis, et seaduse tegemisel ainult Tallinna kohta ei ole tagatud, et mõnes teises volikogus ei tulda ideele vähendada olulisel määral volikogu suurust.

Isamaaliitlane Andres Herkel, sotsiaaldemokraat Eiki Nestor ja sotsiaalliberaal Peeter Kreitzberg esitasid septembri lõpus riigikogu menetlusse eelnõu, mis kehtestab Tallinna linnavolikogu liikmete miinimumarvuks 63.

Eelnõu toob valimisseadusesse eraldi astme rohkem kui 300.000 elanikuga Eesti omavalitsuste jaoks, kus volikogu liikmete arv ei tohiks olla alla 63.

Kehtiv kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seadus sätestab, et Eesti omavalitsustes, mille elanike arv küünib üle 50.000, on volikogu vähemalt 31-liikmeline, suurema elanikearvuga omavalitsusi seadus esile ei too.

Andres Herkel tunnistas septembri lõpus, et seadusemuudatuse eesmärk on takistada eelnõu esitamise ajal Tallinnas võimul olnud Keskerakonna plaani vähendada volikogu suurust seniselt 63 liikmelt 31 liikmeni.

Tallinnas elab veidi üle 400.000 inimese. 100.000 elanikuga Tartu volikogus on 49 liiget.

Tallinna volikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Elmar Sepp esitas mais volikogu menetlusse eelnõu, mille järgi väheneks volikogu järgmise koosseisu liikmete arv 31 inimeseni.

Eelnõu algatajate hinnangul oleks praegusest väiksema koosseisuga volikogu töökorraldus paindlikum ja efektiivsem ning töös osaleva volikogu liikme isiklik panus ja vastutus iga otsuse vastuvõtmisel personaalsem.  BNS

21 Oktoober 2004
  Kommentaarid