Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Peaminister kutsus juriste üles Eestist õigust eksportima (hr.Mandre kommentaariga)
Peaminister kutsus juriste üles Eestist õigust eksportima

22. oktoober 2004

XXVIII Eesti õigusteadlaste päevadel täna äsja lõppenud kõnes soovitas peaminister Juhan Parts Eesti juristidel hakata Eestist õigust eksportima teistesse maadesse.
Peaminister alustas seda mõttekäiku võrdlusest arstidega, kellest paljud on juba välismaale tööle läinud ja sinna ka elama asunud.
Peaminister märkis, et juristide riigist lahkumisest ei ole ta veel midagi kuulnud.

---------------------------------------- ----------------------------------------

teatas
www.mandre.ee

allikas
XXVIII Eesti õigusteadlaste päevade otseülekanne internetis

vaata ka
http://www.mandre.ee/uudised.htm


---------------------------------------- ----------------------------------------


Kommentaar uudisele:


XXVIII Eesti õigusteadlaste päevade täna äsja lõppenud kõnes kõnes soovitas peaminister Juhan Parts Eesti juristidel hakata Eestist õigust eksportima teistesse maadesse.

Peaminister alustas seda mõttekäiku võrdlusest arstidega, kellest paljud on juba välismaale tööle läinud ja sinna ka elama asunud.

Peaminister märkis (näis, et kahetsustundega), et juristide riigist lahkumisest ei ole ta veel midagi kuulnud.

Pean sellist üleskutset õiguse eksportimiseks mõneti üllatavaks. Kas järgmine samm võiks olla hakata Eestist välismaale müüma ka kohtumõistmise teenuseid?

Kas tõesti näeb peaminister Eesti õiguskeskkonda ja õigusemõistmise korraldust nii veatuna ja probleemivabana, et peab vajalikuks õigusresursside välismaale müümist?! Või tuleb kõne ridade vahelt otsida varjatud üleskutset juristidele riigist lahkumiseks?

Kummaline on see jutt olukorras, kus Eesti kohtusüsteem on kriitiliselt üle koormatud ja kus õigust ei suudeta mõista mõistliku aja jooksul, kus oleks vaja kohtunike arvu, kohtunõunike arvu ja nõunike palku järsult tõsta, et tagada kohtumenetluse järjekordade kahanemine seaduses sätestatud ja talutavuse piiridesse.

Peaminister Juhan Parts ei maininud seda probleemi üldse, kuigi puudutas oma sõnavõtus just ka õiguslike menetluste teemat.

Näib, et kodanike õiguste ja vabaduste tagamiseks ettenähtud menetlused ja nende kord peaministrile korda ei lähe. Sellele andis võimaliku vihje ka peaministri poolt menetluste ja bürokraatia teemat puudutades öeldud fraas "enam ei ole vorm oluline, oluline on substants".


Indrek Mandre
Foorum "Võitle oma põhiõiguste ja -vabaduste eest!"
www.mandre.ee
23 Oktoober 2004
  Kommentaarid