Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts: terroristid ei suuda Eestit missioonil heidutada
Esmaspäeva hommikul Iraagis hukkunud kaitseväelase Arre Illenzeeri omastele valitsuse nimel kaastunnet avaldanud peaminister Juhan Parts kinnitas Eesti otsustavust täita oma kohustust.

"Ka sellises olukorras nagu täna tähendab rahvusvahelistes kooslustes jätkamine meie jõudu ja otsustavust täita oma kohust ning olla kindlad oma eesmärkidele," teatas Parts esmaspäeva õhtupoolikul tehtud avalduses.

Ta avaldas arvamust, et Illenzeeril, tema rühmakaaslastel ja kogu Eesti rahval oli veel juunis, mil Estpla-9 oma missiooni alustas, meeles Andres Nuiamäe traagiline hukkumine Iraagis selle aasta veebruaris.

"Ometi ei suutnud terroristid heidutada Arret sellel missioonil, ega suuda samamoodi terroristid heidutada Eesti riiki tervikuna oma missioonil," kinnitas valitsujuht.

Partsi sõnul on oluline teha kõik selleks, et rahukaitsjaid Iraagis tabanud kaotused ei osutuks asjatuks.

Ta meenutas, et Iraagi esimesed demokraatlikud, vabad valimised peaksid rahvusvahelise koalitsiooni ja ÜRO plaanide kohaselt toimuma kolme kuu pärast ning terroristide ja kurjategijate tegevus destabiliseerimaks olukorda Iraagis on selle ajaloolise päeva lähenemisel kasvanud.

"Seetõttu on ääretult oluline rahvusvahelise koalitsiooni jätkuv ja kindlameelne töö, et tagada demokraatia ja inimõiguste võit Iraagis ning kõigi iraaklaste ja Iraagis teenivate rahuvalvajate julgeolek," kinnitas valitsusjuht.

"Austatud Arre Illenzeeri omaksed, Eesti vabariigi valitsus ja Eesti rahvas tervikuna on täna sügavas leinas koos teiega," lisas Parts. "Meie hinges on nii kaastunne kui ka tänutunne Arre Illenzeeri vapruse eest."

Valitsusjuht ütles, et Eesti on tänulik esmaspäeval hukkunud Illenzeerile, tema rühmakaaslastele ja kõigile teistele Eesti kaitseväelastele, kes missioonidel Iraagis, Afganistanis, Lähis-Idas, Kosovos ning Bosnias ja Hertsegoviinas kindlustavad Eesti ja kogu maailma julgeolekut.  BNS

25 Oktoober 2004
  Kommentaarid