Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahandusminister lepitab andmekaitsjaid ja statistikuid
Rahandusminister Taavi Veskimägi loodab võimalikult ruttu lõpetada andmekaitse inspektsiooni ja statistikameti vahel käiva avaliku tüli.

"Halb, et kaks ametkonda on omavahel vastandunud," ütles Veskimägi Postimehele. Rahandusministeeriumi haldusalas tegutsev statistikaamet on andmekaitse inspektsiooni juhilt Urmas Kukelt saanud hulgaliselt süüdistusi ebaturvalisuse ja andmete võimaliku lekkimisohu kohta.

Veskimägi usub, et käimasolevate reformide tulemusel taastub koostöö kahe ametiasutuse vahel ja vähenevad teoreetilised võimalused, et delikaatseid isikuandmeid kuritarvitatakse. "Peame looma lahenduse, mis tagab riikliku statistika jaoks vajaliku info kogumise ning selle kaitse."

Urmas Kukk on heitnud statistikaametile ette seda, et viimased töötlevad andmeid isikuandmete kaitse seadusele piisavalt tähelepanu pööramata. Kuke sõnul puudub tal usaldus statistikaameti vastu, mis kogub 120 ühikut infot iga inimese kohta ja seda olukorras, kus nende turvapotentsiaal oli veel tänavu mais nullilähedane.

Veskimägi tunnistas, et statistikaametis on olnud probleeme, mille lahendamiseks on nad käivitanud struktuuri- ja infotehnoloogilised ümberkorraldused. Samuti on inspektsioonis menetluses statistikaameti taotlus delikaatsete isikuandmete registreerimiseks.

Statistikaameti peadirektori asetäitja Tuulikki Sillajõe nimetas Kuke väiteid turvapotentsiaali kohta mõistmatuks. "Me oleme alates 2002. esitanud neile taotlusi isikuandmete registreerimiseks ja täitnud kõik inspektsiooni nõuded," ütles Sillajõe. "Kui nüüd, poolteist aastat hiljem ütlevad nad ise, et see, mida nad meile on ette kirjutanud, on nullilähedane, siis... Ma arvan, et see on emotsionaalne väide, millele ei tasuks tähelepanu pöörata."

"Juba üle kümne aasta oleme töötanud isikuandmete kaitse seaduse mõistest lähtuvalt ning tänaseni pole ainsatki juhtumit, kus andmed oleks meilt lekkinud," lausus ta.  BNS

26 Oktoober 2004
  Kommentaarid