Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Toll tabas rekordkoguse võltsriideid
Vene ärimehed üritasid Sillamäe vabatsooni kaudu Moskvasse toimetada Eesti ajaloo suurimat võltsriiete koormat.

Tolli poolt kinni peetud raudkonteinereid on kokku 11 ja need on täis tuntud firmamärkide, nagu näiteks Nike, Adidas, Reebok, Columbia ja Diesel jopesid, dresse, särke, mütse ning jalatseid, kirjutab Postimees. Kauba väärtus oli märgitud kilode kaupa, kilohinnaks oli Eesti rahas umbes kaks krooni.

Teisipäevaks olid tolliinspektorid jõudnud kokku lugeda veidi üle 50.000 Hiinas valmistatud riideeseme ja jalanõu, mille kohta on kaubamärkide kohalikud esindajad öelnud, et tegemist on ilmselt võltsinguga.

Kirde tolliinspektuuri kontrollitalituse juhataja Aivar Haava sõnul on kolme konteineri sisu veel kontrollimata.

Samas võib juba praegust numbrit nimetada suurimaks Eestis tabatud võltsriiete koguseks. Selle teelesaatjaks on üks Moskvas tegutsev firma ja Eestisse jõudis kaubakogus transiidina läbi Venemaa Hiinast.

Esimesed viis konteinerit ületasid Eesti piiri Narva raudteejaama tollipunktis 26. septembri hommikul, viimased viis jõudsid Sillamäele 7. oktoobril.

Haava sõnul sundis neid konteinereid kontrollima info, et riided on pärit võltskauba tootmise poolest kurikuulsast Hiinast. Tänaseks on teada, et Eestist pidi kaup veoautodega tagasi Venemaale minema.

Postimehe andmetel käis Kirde tolliinspektuuris kohal ka kauba omaniku, Moskva firma esindaja, kes tunnistas, et riiete ja jalatsite vabatsooni toimetamise eesmärgiks on väiksemad maksud, sest Venemaal on otse Hiinast toodud kauba lahtitollimine tunduvalt kallim.

Samuti kinnitas firma esindaja, et kogu kaup on toodetud seaduslikult.

Võltsimiskahtlusega kaup seisab senikaua Sillamäe vabatsoonis laos, kuni toll on oma menetluse lõpetanud. Kui kaubamärgi omanikud lubavad, jagatakse kaup hiljem riiklikele hoolekandeasutustele.

Viimane suurem avastatud võltsriiete kogus tuli tänavu märtsis lennukiga Hiinast. Tallinna lennujaamas maandunud reisilennuki kaubalaadungist leidis toll üle 90.000 piraatkahtlusega eseme, nende hulgas mobiiltelefonide tarvikuid ning Duponti kaubamärgiga riideid.

Spetsiaalselt selleks kaubareisiks tellitud reisilennukiga Airbus 300 Hiinast toodud salakaup pidi Tallinnast autotranspordiga edasi liikuma Sillamäe vabatsooni, Lätti ning Leetu.  BNS

27 Oktoober 2004
  Kommentaarid