Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kallas hindab Barroso otsust kaheselt
Jose Manuel Barroso poolt Euroopa Komisjoni asepresidendiks esitatud Siim Kallas hindas kaheselt Barroso otsust lükata edasi komisjoni hääletamine europarlamendis.

"Sai mõeldud üht ja teistpidi ning oli ka väike võimalus hääletus võita," ütles Kallas BNS-ile. "See aga tähendanuks konflikti europarlamendiga ning olnuks eriti raske neile, kes saadikutega pidevalt suhtlema peavad. See olnuks pidev sõjaseisukord."

Teisalt tähendab Barroso otsus, et määramatus püsib ning see on Kallase hinnangul halb.

"Keegi ei tea praegu päris täpselt, mis edasi saab," ütles ta. "Kindel on, et mitmed läbirääkimised juba algasid, kuid esialgu pole selge, milleni ja millal nad viivad."

Kallas ei soovinud ennustada, kas võimalikud muutused Barroso pakutud komisjonis puudutavad vaid itaallasest õigus- ja julgeolekuvolinikukandidaati Rocco Buttiglione portfelli või ka teisi volinikke, sest see on Barroso pädevuse küsimus.

Tema sõnul tõstatus europarlamendis juba küsimus sellest, et Romano Prodi juhitava komisjoni ametiaeg on täis saamas. "Praegu see komisjon jätkab ja olen selles nii-öelda varjuvolinik," nentis ta.  BNS

27 Oktoober 2004
  Kommentaarid