Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Prodi komisjoni lepinguid pikendatakse aasta lõpuni
Romano Prodi juhitava Euroopa Komisjoni liikmete töölepinguid pikendatakse selle aasta lõpuni, sest poliitilise kriisi tõttu ei saa uus komisjon ettenähtud ajal ametisse astuda, teatas pressiesindaja neljapäeval.

Nädalavahetusel ameti maha panema pidanud Prodi osaleb komisjoni presidendina tuleval nädalal Euroopa Liidu tippkohtumisel, ütles pressiesindaja Reijo Kemppinen Reutersi teatel.

Uueks Euroopa Komisjoni presidendiks nimetatud Jose Manuel Barroso ei esitanud kolmapäeval oma meeskonda Euroopa Parlamendile heakskiitmiseks, sest kartis saada tagasi lükatud.

"Võib-olla nad tahavad lahkuda, aga mina olen aru saanud, et meeskond tervikuna on valmis jätkama nii kaua kui vaja," ütles Kemppinen.

Ta lisas, et Prodi komisjoni liikmete lepinguid pikendatakse aasta lõpuni arvestusega, et need lõpetatakse, kui Barroso komisjon ükskord ametisse astub.

Eestist Euroopa Komisjoni nimetatud Siim Kallas töötab Prodi komisjonis majandus- ja rahandusvoliniku Joaquin Almunia juures, Barroso komisjonis on talle kavandatud üks asepresidendi kohtadest.  BNS

28 Oktoober 2004
  Kommentaarid