Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Poliitikutes pettunud inimeste hulk kasvab
Erakondade, riigikogu ja valitsuse maine langeb ning kasvab nende inimeste hulk, kes ei hääletaks valimistel mitte ühegi erakonna poolt, selgub uuringust.

Oktoobri teisel poolel ehk vahetult pärast mitme üksikpoliitiku ja erakonna ootamatuid pooltevahetusi kaasa toonud Tallinna võimuvõitlust läbi viidud küsitlus näitas, et iga neljas inimene ei tahaks praegu valimistel ühegi erakonna poolt hääletada, kirjutab Postimees.

Võrreldes kuu tagasi tehtud küsitlusega on mitte ühtegi parteid pooldavate inimeste osakaal kasvanud nelja protsendi võrra, selgub Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Samuti on langenud kaheksa protsendi võrra riigikogu, kolme protsendi võrra valitsust ja viie protsendi võrra erakondasid usaldavate inimeste osakaal. Erakondasid usaldas neljandik ning riigikogu ja valitsust veidi alla poole vastanutest.

Samas kasvas pisut piirivalve, kaitseväe ja õiguskantsleri maine.

Küsitluse läbi viinud Turu-uuringute ASi uuringuosakonna juhi Liisa Talvingu hinnangul peegeldab riigikogu, valitsuse ja erakondade maine langus ning mitte ühtegi erakonda toetavate inimeste arvu kasv seda, et rahva seas süveneb trots poliitika ja poliitikute suhtes.

"See on kindlasti seotud Tallinna võimuskandaaliga, otseselt küll ühelgi erakonnal süüd ei nähtud, kuid poliitika ja poliitikute üldmaine langes," lausus Talving. "Kõik sellised skandaalid mõjutavad vähemalt lühiajaliselt negatiivses suunas inimeste usku poliitikasse, kui mõnda aega oleks poliitmaastikul stabiilsem ja vähem skandaale, siis olukord kindlasti paraneks."

Uuringu järgi on jätkuvalt populaarsemad parteid Reformierakond ja Keskerakond, mille poolt hääletanuks 14 protsenti vastanutest, üheksa protsenti toetas Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda, seitse protsenti Rahvaliitu ning kuus protsenti Res Publicat ja Isamaaliitu.

Usaldusväärseim riigiinstitutsioon on Eesti Pank, keda täiesti või pigem usaldas 87 protsenti vastanutest, piirivalvel oli sama number 86, kaitseväel 81 ja presidendil 80.  BNS

01 November 2004
  Kommentaarid