Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

BNS-i tähtsamate uudiste kokkuvõte kell 17.45
BNS-i Tallinna toimetuse tähtsamate sise-, majandus- ja välisuudiste kokkuvõte esmaspäeval kell 17.45.

- Ameerika Ühendriikide Tallinna saatkond edastas esmaspäeval USA Läti saatkonna kodulehel avaldatud terrorihoiatuse ka Eestis asuvatele USA kodanikele. Ameerika Ühendriikide Tallinna saatkond avaldas esmaspäeval oma kodulehel otseviida USA Läti saatkonna kodulehel avaldatud hoiatusele, ütles BNS-ile saatkonna pressi- ja kultuuriatašee Thomas Hodges.

- Rahvaliidu Tallinna linnaorganisatsiooni juhatus otsustas esmaspäeval esitada Mustamäe linnaosavanema kandidaadiks Tallinna rahvaliitlaste esimehe Mario Sootna. Rahvaliidu teabejuht Agu Uudelepp ütles BNS-ile, et kuigi Sootna oli Mustamäe linnaosavanema kohale ebatõenäoline kandidaat, soostus ta siiski sellele kohale asuma.

- Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Jaan Kiivit esitas riigiprokuratuurile avalduse kriminaalasja algatamiseks kirjanik Ervin Õunapuu vastu, kuna väidetavalt solvas kirjanik kirikut. Peapiiskopi avalduse ajendiks said Õunapuu poolt 26. oktoobri Eesti Päevalehes avaldatud seisukohad, teatas EELK Konsistooriumi peasekretär BNS-ile.

- Tallinna Sadam vahendas tänavu oktoobris operatiivandmeil 2,802 miljonit tonni kaupu, kümne kuu kokkuvõttes kasvas kaubakogus eelmise aastaga võrreldes 8,7 protsenti 31,410 miljoni tonnini. Transiitkaupu on sadam vahendanud kümne kuuga 25,943 miljonit tonni, mis on 9,7 protsenti enam kui mullu.

- Tallinna Lennujaama reisijate arv kasvas tänavu oktoobris aastatagusega võrreldes rohkem kui 20.000 inimese võrra. Tänavu oktoobris läbis Tallinna lennujaama 92.608 reisijat võrelduna mullu oktoobri 70.475 reisijaga, teatas ettevõte esmaspäeval BNS-ile. Kaupa käitles lennujaam tänavu oktoobris 376.054 kilo ehk 10,3 protsenti vähem kui mullu samal ajal.

- Tallinna börsi enimkaubeldavate aktsiate hinnad esmaspäeval veidi kerkisid, keskmisest suuremat käivet tõid nii Hansapanga kui ka Eesti Telekomi aktsiad. Indeks TALSE suurenes 0,23 protsenti 384,15 punktini, kokku oli 62 tehingu käive 73,73 miljonit krooni.

 

- Ukraina peaminister Viktor Janukovitš teatas, et ta on valmis dialoogiks oma peamise rivaaliga presidendivalimistel, opositsiooniliidri Viktor Juštšenkoga. Pühapäeval peetud presidendivalimiste esimeses voorus said Vene-meelne Janukovitš ja Lääne-orientatsiooniga Juštšenko ligikaudselt võrdse toetuse ning peavad võitja selgitama 21. novembril toimuvas teises valimisvoorus.

 

- Tel Avivi suurimal vabaõhuturul hukkus esmaspäeval plahvatuses vähemalt neli inimest, teatas tuletõrje. Plahvatus toimus Tel Avivi südalinnas Carmeli turul. Iisraeli julgeolekuallikate teatel oli tegemist palestiinlasest enesetaputerroristi rünnakuga.

- Vene välisminister Sergei Lavrov leiab, et Venemaa ülesanne on püüda ära hoida Gruusia territooriumil tekkivate konfliktide lahendamise relvade abil. Lavrov meenutas, et nii Gruusia-Osseetia kui ka Gruusia-Abhaasia konflikti osas on olemas kokkulepped ja reguleerimismehhanismid.

 

- USA väed lahkusid esmaspäeval maailma viimaselt külma sõja aegselt rindejoonelt, andes kontrolli kahe Korea piiril oleva küla üle Lõuna-Korea vägedele.

01 November 2004
  Kommentaarid