Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõuametid loovad organiseeritud kuritegevuse analüüsiüksuse
Politsei-, maksu- ja tolli- ning piirivalveamet otsustasid moodustada organiseeritud kuritegevusega seotud info analüüsimiseks ühise töörühma.

Loodava töörühma koordinaatoriks saab keskkriminaalpolitsei, maksu- ja tolliameti ning piirivalveameti ülesandeks jääb oma tegevusvaldkonnas sisulise ja tegevusliku lisaväärtuse andmine, teatas BNS-ile maksu- ja tolliameti pressiesindaja.

Kolme ametkonna koostöös monitooritakse organiseeritud kuritegevust, määratakse uurimisobjektid ja vajadusel koordineeritakse ametite tegevusi nende uurimisel.

Analüüsi hakatakse kasutama ka koostöös teiste riikide jõustruktuuridega.

Näiteks vastavalt Eesti ja Soome politsei, tolli ja piirivalve kokkuleppele laiendatakse narkokuritegevuse vastu võitlemise projekti FINESTO kogu Eesti ja Soome vahelisele organiseeritud kuritegevusele. Sel teemal tehakse ettepanek kaasata projekti rakendusse ka kaitsepolitsei ja prokuratuur.

"Tänapäeva kuritegevuse tegevushaare väljub juba ammu ühe või teise ametkonna spetsiifikast ning ühe riigi piiridest," ütles maksu- ja tolliameti peadirektor Aivar Rehe. "Selline ühistegevus toob kaasa ka ressursi parema kasutamise ja olulise kokkuhoiu ning samade sihtmärkidega koordineerimata tegevuse vältimise."

Jõustruktuuride juhtkondade neljapäevasel kohtumisel otsustati, et lisaks politseile hakkab Euroopa politseiorganisatsioonis Europol tegutsema ka Eesti tolli sideohvitser. Jõustruktuuride juhid toetasid Vene narkosideohvitseri määramist Eestisse.  BNS

04 November 2004
  Kommentaarid