Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip nimetas Kallase ja Partsi memorandumi tähtsusetuks (täiendatud)

Reformierakonna esimese aseesimehe Andrus Ansipi hinnangul on olukord pärast Siim Kallase ja Juhan Partsi memorandumi allkirjastamist jaanuaris muutunud ning toonane lepe on oma tähtsuse kaotanud.

Reformierakonna tulevane juht Ansip ütles Eesti Päevalehele, et ei pea Reformierakonna esimehe Kallase ja Res Publica juhi Partsi talvist kokkulepet paremerakonnad ühendada Reformierakonnale kuidagi siduvaks.

"See pole ju mitte mingisugune kokkulepe," ütles Jaapanist naasnud Ansip neljapäeval ajalehele. "Me võime kokku leppida, et USA ja Mehhiko ühinevad, me võime selles teiega kahekesi kokku leppida, aga vaevalt nende käitumises meie kokkuleppe tulemusena midagi muutub. Sellised kokkulepped ei saa kuidagi olla siduvad."

Ansip sõnas, et Kallase ja Partsi memorandum on kõige rohkem kavatsus. "Kavatsuses iseenesest pole midagi laiduväärset," lisas ta.

Reformierakonna tulevane juht ütles, et tema hinnangul on tegemist kümme kuud tagasi allkirjastatud kavatsuste protokolliga. "Praegu on aeg muutunud ja ilmselge, et tollastel kavatsustel pole enam reaalsusega pistmist," lausus Ansip, kes enda sõnul teadis memorandumi olemasolust, kuid mitte selle üksikasjadest. "Minu jaoks on see tähtsusetu paber."

Ansipi sõnul tunneb Reformierakond end ka palju tugevamini kui jaanuaris memorandumi sõlmimise järel, sest Res Publica populaarsus on praeguseks langenud valimiskünnise piirile, kuid Reformierakonnal tõusnud üle 15 protsendi. "Ei näe küll mingit põhjust, miks Reformierakond peaks ohverdama oma tugeva positsiooni," lisas ta. "Seda ei saa lihtsalt juhtuda."

"Meie vaateprisma on ikkagi selline, et kui inimesed paremerakondadest liituvad tugeva Reformierakonnaga, siis on Eestil parem," märkis Ansip.

Praeguse seisuga pole ühinemisvõimalus Res Publicaga Reformierakonna 21. novembri üldkogu päevakorras. Res Publica tegi paremerakondadele ametliku ühinemisettepaneku septembris.

Kolmapäeva õhtul kohtusid Brüsselis õhtusöögil visiidil viibiv Parts ja Euroopa Komisjoni volinik Siim Kallas.

Reformierakonna pressiesindaja ütles BNS-ile, et Kallas ja Parts on alati EL-i tippkohtumise ajal kokku saanud, ka seekord arutati eelkõige EL-iga seonduvat.

"Loomulikult olid kõne all ka teised teemad, kuid milleski kokku ei lepitud," lisas ta.

Ka Res Publica pressiesindaja viitas kokkusaamise tavapärasusele, jutuajamise sisu ta ei avanud.

BNS

05 November 2004
  Kommentaarid