Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kümned Eesti vene noored on Venemaal sõjaväes
Vene sõjaväeallikate andmetel on mitukümmend Eestis elavat noormeest aega teeninud või teenimas Venemaa armees või õppinud sealsetes sõjakoolides.

Kingissepa sõjakomissariaadi kutsealuste osakonna ülem Igor Sajenko ütles ajalehele Põhjarannik, et tal on ükskõik, kust kutsealune tulnud on. Ta kinnitas, et Eesti elanikud käivad tõepoolest tema juures end kutsealustena arvele võtmas ning lähevad seejärel kas aega teenima või sõjakooli õppima.

Ainus nõue neile, kes soovivad end Kingissepa rajooni sõjakomissariaadis arvele võtta, on Vene kodakondsus. Sajenko väitel pole sissekirjutusel mingit tähtsust.

Pärast seda kui noormees on arvele võetud, peab ta kaheaastase ajateenistuse läbi tegema ja vande andma. Muu hulgas öeldakse vandes: "Tõotan vääriliselt täita sõjaväelist kohust kaitsta mehiselt Venemaa vabadust, sõltumatust ja põhiseaduslikku korda, rahvast ja isamaad."

Sajenko sõnul põhjendavad noormehed sõjakomissariaadis oma valikut natsionalismiga Eesti kaitseväes ja sellega, et neid sunnitakse eesti keeles kirjandit kirjutama. Eesti kodakondsuse puudumist põhjusena pole toodud.

Eesti elamisloaga inimesele, kes läheb Venemaale aega teenima, kehtib elamisluba edasi ja selle alusel võib pärast ajateenistuse lõppu Eestisse naasta ja ajateenistuse ajal Eestit külastada.  BNS

10 November 2004
  Kommentaarid