Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Hansoni sõnul peaks uus kaitseminister tulema riigikogust (täiendatud Mikseri kommentaariga)

Tagasiastumisest teatanud kaitseminister Margus Hansoni hinnangul peaks uus kaitseminister olema poliitik ja tulema riigikogust.

"Eestis on kaitseala spetsialiste vähe, seega peaks uus kaitseminister olema poliitik," ütles Hanson BNS-ile.

Tema sõnul käib kaitseministri ameti juurde tihe suhtlemine poliitikutega ja seega sobiks väga hästi sellele kohale keegi riigikogu Reformierakonna fraktsioonist. Konkreetset nime ei soovinud Hanson öelda.

Hanson teatas kolmapäeval, et esitab kell 16 tema käsutuses olnud salajaste dokumentide varguse tõttu peaministrile lahkumisavalduse.

Endise kaitseministri, sotsiaalliberaal Sven Mikseri hinnangul on tõenäoline, et uue ministri nime pole veel seni välja käidud viie-kuue nime hulgas.

"On vägagi tõenäoline, et lähiajal tuleb veelgi uusi nimesid juurde," ütles Mikser BNS-ile.

Ta lisas, et Hansoni otsust tuleb igal juhul aktsepteerida.

"Ma arvan, et tema teab sellest juhtumist kindlasti palju rohkem kui mina või enamus inimesi riigikogus, seetõttu on raske anda hinnangut, kas ta tegi õigesti või mitte," ütles Mikser.

Ajalehed on pakkunud välja mitmeid võimalikke nimesid, kellest võiks saada Hansoni asemel kaitseminister.

Postimehe andmetel on reformierakondlased arutanud riigikogu liikmete Maret Maripuu, Jürgen Ligi, Rain Rosimannuse, Kristen Michali ja kaitseministeeriumi asekantsler Sulev Kannikese asumist ministrikohale.

Eesti Päevaleht kirjutab, et räägitud on Jürgen Ligist, Rein Aidmast, samuti Meelis Atonenist ja Rein Langist.

Kaitsepolitsei algatas Hansoni tegevuse suhtes kriminaalasja paragrahvi järgi, mis käsitleb riigisaladuse avalikustamist ettevaatamatusest ja näeb karistuseks ette kuni aastase vangistuse.

Ööl vastu 31. oktoobrit Hansoni Tartu eramusse sisse murdnud kurjategija varastas kaitseministri tööportfelli, milles olid salajased dokumendid. Postimehe andmetel oli portfellis kaks dokumenti templiga "Konfidentsiaalne" ja üks märkega "Salajane".  BNS

10 November 2004
  Kommentaarid