Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ilves soovitab ärimeestel teha europarlamendis lobitööd
Sotsiaaldemokraadist europarlamendi väliskomitee aseesimees Toomas Hendrik Ilves soovitab Eesti ärimeestel oma huvide kaitseks teha europarlamendis direktiivide läbisurumisel lobitööd.

Ilves ütles reedel Tallinnas kaubandus-tööstuskoja ärihommikusöögil, et Eesti ärimehed peaksid olema ise aktiivsemad.

"On aeg aru saada sellest, et Eestile ei kirjutata Brüsselist seadusi ette, vaid me ise oleme Brüsselis otsustajad," sõnas Ilves.

Ilves tõi näiteks Euroopas tegutseva vaalade kaitse ühingu, kelle lobitöö tulemusel on valminud parlamendis eelnõu, mis keelustab kalalaevadel kalaparvede avastamiseks kasutatavad sonarid.

"Vaalakaitsjate arvates kahjustavad need sonarid kuidagi vaalasid," rääkis Ilves.

Ilvese sõnul kasutavad ka Euroopa Liidu liikmesriikide valitsused rahvuslike huvide esindamiseks europarlamendi saadikuid. Ta tõi näiteks Suurbritannia, kelle saadikud esitavad tihti europarlamendi menetlusse eelnõusid, mida nad oma intellektuaalset taset arvestades tõenäoliselt ise koostanud ei ole.  BNS

12 November 2004
  Kommentaarid